Wydanie nr 186/2020, Sobota 4.07.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uczennica z Miłoradza reprezentowała Pomorze w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym w Legnicy

Uczennica z Miłoradza reprezentowała Pomorze w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym w Legnicy fot. Facebook Gmina Miłoradz
W dniach 22-25 listopada odbył się w Legnicy XXXIV Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży. Wzięło w nim udział trzydziestu pięciu krasomówców, którzy przyjechali z trzynastu województw. Był to kolejny etap zmagań zdolnej młodzieży z całej Polski, wcześniej uczennica z Miłoradza wygrała etap wojewódzki w Gdańsku.

Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły – Wiktoria Wierzba. W wystąpieniu półfinałowym przepięknie opowiadała o swojej małej ojczyźnie, przybliżyła legendę związaną z Lasem Mątawskim. Jury wysoko oceniło jej wystąpienie, znalazła się na ósmej pozycji. W finale wzięło udział pięciu najlepszych krasomówców z całej Polski. Wystąpienia dostarczyły wielu wzruszeń, wyciskały łzy, bawiły. Uczniowie opowiadali o swoich pasjach, sekretach rodzinnych, upodobaniach kulinarnych... Jury zwracało uwagę na dykcję, kontakt ze słuchaczami, emisję głosu. Konkurs przebiegał w miłej przyjaznej atmosferze.

Organizatorzy zadbali o każdy szczegół, zapewnili uczestnikom wiele atrakcji: zwiedzanie „Małej Moskwy” - Legnicy, Opactwa Cystersów w Lubiążu, Wrocławia oraz Jarmarku Bożonarodzeniowego. Uczniowie pobierali lekcję zumby oraz obejrzeli seans filmowy w kinie Helios.

Młodzi mówcy uczestniczyli również w warsztatach krasomówczych. Organizatorzy zaprosili pana Łukasza Jedlińskiego – dziennikarza TVN 24, który zajął pierwsze miejsce w II Konkursie Krasomówczym Młodzieży Gimnazjalnej. Pan Łukasz opowiedział o swoich doświadczeniach oraz pracy dziennikarza. Niezapomniana lekcja.

Wyjazd do Legnicy był wspaniałą nagrodą. Wiktoria zawarła nowe znajomości, zaprzyjaźniła się z Olą i Laurą. Rozstanie było trudne. Do domu zabrała nie tylko dyplom i książkę, ale przede wszystkim wspaniałe wspomnienia.

 

 

 

 

 

 

Info i foto: Kamila Gęsiarz/ Facebook Gmina Miłoradz

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.