Wydanie nr 152/2020, Niedziela 31.05.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Teodor, Petronela, Petroniusz, Petronia, Kancjusz, Kancjan, Kancjanela, Noe
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Na początku grudnia rusza Regionalna Liga Hokeja w Malborku

Na początku grudnia rusza Regionalna Liga Hokeja w Malborku fot. Sławomir Nawrocki
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malborku informuje o rozpoczęciu Regionalnej Ligi Hokeja, już 2.12.2018 r o godz 8:00, na Lodowisku Miejskim w Malborku.

Organizator: UKS „Bombek” SP3,OSiR Malbork. 

 
Miejsce rozgrywania ligi: lodowisko miejskie OSiR w Malborku przy ul.Mickiewicza 59. 
 
Uczestnicy:
 
Bombers Malbork Orły Czersk Grizzlies Gdynia Grom Morąg Wiking Elbląg Gryf Tczew

 

Cel: Popularyzacja rozgrywek hokejowych w regionie.

Regulamin:

W lidze mogą uczestniczyć zawodnicy – amatorzy, którzy nigdy wcześniej nie uprawiali tej dyscypliny sportowej trenując w klubie zrzeszonym w PZHL i posiadający licencję zawodniczą. Wyjątkiem są byli zawodnicy, którzy ukończyli 45 lat po konsultacji i zgodzie wszystkich kapitanów drużyn uczestniczących w rozgrywkach. Spotkania będą odbywały systemem mecz – rewanż – 14 kolejek, każda z drużyn rozegra 12 meczy.

Czas meczu to 2 x 30 min bez zatrzymywania zegara. Niedozwolona jest gra z tzw. „klepki”i gra ciałem. Za nadmierną ostrość w grze (atak z tyłu,spowodowanie upadku w sytuacji „jeden na jeden”,zepchnięcie na bandę) zawodnicy będą karani 2 min lub 5 min karami. Za niesportowe zachowanie itp. sędzia może wykluczyć zawodnika z dalszej gry w meczu. Każda sytuacja, w której zawodnicy będą niesportowo zachowywali się w stosunku do siebie będą karani kolejno:2 min, 5 min lub w sytuacjach skrajnych – kara meczu. Po zdobyciu bramki przez drużynę, która grała w przewadze, „czwarty” zawodnik drużyny ukaranej powraca na lód. Zawodnik ukarany – karą meczu nie może grać w następnej kolejce – pauzuje. Za spowodowanie bójki zawodnik będzie wykluczony z dalszych rozgrywek, za udział w bójce więcej niż dwóch zawodników drużyna będzie zdyskwalifikowana, wszelkie sporne sytuacje będą rozpatrywane bezpośrednio po rozegranym meczu wspólnie z kierownikami drużyn uczestniczących w rozgrywkach.

Wszelkie dyskusje, kwestionowanie decyzji w trakcie meczu z prowadzącym zawody (zawodników nie będących kapitanami drużyn) będą bezwzględnie karane 2 min/5 min lub karą meczu. Wszelkie sytuacje sporne, które mogą wpłynąć na końcowy wynik meczu będą konsultowane z sędzią technicznym i kapitanami drużyn po zatrzymaniu czasu przez sędziego prowadzącego mecz.

Radę ligi tworzą:

Sławomir Nawrocki, Paweł Dobrzyński, Krzysztof Podracki, Mirosław Moga, Rafał Sokalski Marcin Domaniewski oraz Piotr Sadowski. W kwestiach spornych decydować będzie organizator i rada ligi, lub przedstawiciele druzyn uczestniczących w rozgrywkach. Sędziowie będą prowadzili mecz zgodnie z regulaminem  PZHL  ze zmianami, które są niezbędne z uwagi na niepełen wymiar lodowiska i możliwościami technicznymi obiektu. Mecze będą odbywały się na lodowisku OSiR w Malborku o wymiarach 40m/20m. Podczas spotkania na lodowisku drużyna składać się będzie z 4 zawodników z pola plus bramkarz. Ilość zawodników uczestniczących/rezerwowych jest dowolna. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 18 lat. Wyjątkiem jest udział zawodników nieletnich za zgodą rodziców, posiadający aktualne badania lekarskie przychodni sportowej, dotyczy zawodników 15+ ( rocznik 2003 i starsi).

Mecze będą odbywały się w niedzielę od godz.8'00 do 12'30. Mecz pierwszy – godz 8'00 – 9'05 (5min przerwy pomiędzy tercjami) wejście na obiekt o godz 7'30, drugi mecz – godz. 9'30 – 10'35, trzeci mecz – godz 11'00 – 12'05 . Rolba wjedzie w przerwie pomiędzy meczami. Zawodnicy przebierają się w dwóch wyznaczonych szatniach (dwa zespoły w jednej szatni). 
 

Nie stawienie się na meczu w wyznaczonym czasie jest jednoznaczne z walkowerem – 5:0. W przypadku uczestnictwa i późniejszego wycofania się z rozgrywek kwota wpłacona organizatorowi przepada i jest przeznaczona na pokrycie kosztów wynajęcia lodowiska. Jest możliwość przełożenia wcześniej ustalonego meczu w innym dniu jednak drużyna będzie musiała pokryć dodatkowe koszty związane z wynajęciem lodowiska. Drużyna, która chciałaby przełożyć mecz powinna zgłosić fakt nie później niż tydzień przed planowanym wcześniej meczem. Lista uczestników wraz z podpisami i odpowiednim oświadczeniem przekazanym przez organizatora musi być dostarczona przed rozgrywkami. Zawodnicy powinni być ubezpieczeni od n/w oraz muszą być w pełni zdrowi przystępując do rozgrywek, nie ukrywają także żadnych chorób i wad, które mogą stanowić niebezpieczeństwo narażenia życia swojego i innych uczestników. Uczestnicząc w rozgrywkach każdy z zawodników uznaje wyłączenie odpowiedzialności cywilnej organizatorów za szkody wszelkiego rodzaju. Nie będzie wysuwał roszczeń przeciwko organizatorowi UKS Bombek oraz OSiR jako miejsca rozgrywania zawodów jeżeli dozna strat lub uszkodzeń ciała.

Organizator wyraźnie podkreśla,że każdy uczestnik musi posiadać wystarczające ubezpieczenie,ponieważ nie zostaną pokryte koszty ani za leczenie ambulatoryjne ani za stacjonarne. Oświadcza też podpisując się na liście,że jest zdrowy i posiadam wystarczające warunki kondycyjne aby uczestniczyć w rozgrywkach. W przypadku poniesionych strat przez organizatorów zobowiązuję się pokryć wszystkie koszty z tym związane. Organizator nie odpowiada za zagubione rzeczy uczestników. Nad bezpieczeństwem zawodników podczas rozgrywania meczy będzie czuwał dyplomowany ratownik medyczny. Uczestnicy rozgrywek powinni być ubezpieczeni indywidualnie lub grupowo. W przypadku odniesienia kontuzji/uszczerbku na zdrowiu ( nie z winy organizatora ) poszkodowany nie będzie wyciągał roszczeń przeciwko organizatorowi zmagań. Każdy zawodnik przed meczem podpisuje oświadczenie o wystarczającym stanie zdrowia pozwalającym uczestniczyć w lidze oraz posiada ubezpieczenie indywidualne bądź grupowe, zawodnicy grają na swoją odpowiedzialność.

Zawodnicy muszą przestrzegać regulamin obowiązujący na lodowisku miejskim OSiR. Osobą odpowiedzialną za kontakt z organizatorem jest kierownik zespołu lub kapitan. Mecze będą nagrywane. Organizator przypomina o zasadach Fair Play oraz sportowym zachowaniu na lodzie i poza nim,życząc świetnej zabawy.

Proponowany terminarz rozgrywek:

I KOLEJKA

02 grudzień
godz 8'00 mecz I - Bombers Malbork –  Gryf Tczew
godz 9'30 - mecz II – Wiking Elbląg  – Grom Morąg
godz.11'00 mecz III -  Grizzlies Gdynia – Orły Czersk

II KOLEJKA

09 grudzień
godz 8'00 mecz I -  Bombers Malbork – Grizzlies Gdynia
godz 9'30 - mecz II - Orły Czersk - Grom Morąg
godz.11'00 mecz III - Gryf Tczew - Wiking Elbląg 

III KOLEJKA

16 grudzień 
godz 8'00 mecz I – Bombers Malbork - Wiking Elbląg 
godz 9'30 - mecz II – Grizzlies Gdynia - Grom Morąg
godz.11'00 mecz III – Orły Czersk - Gryf Tczew

IV KOLEJKA

06 styczeń 
godz 8'00 mecz I - Bombers Malbork – Grom Morąg
godz 9'30 mecz II – Grizzlies Gdynia - Gryf Tczew
godz 11'00 mecz III - Wiking Elbląg  -  Orły Czersk

V KOLEJKA

13 styczeń
godz 8'00 mecz I – Bombers Malbork  - Orły Czersk
godz 9'30 mecz II - Grizzlies Gdynia - Wiking Elbląg
godz 11'00 mecz III -  Grom Morąg – Gryf Tczew VI KOLEJKA
20 styczeń
godz 8'00 mecz I - Gryf Tczew - Bombers Malbork
godz 9'30 - mecz II – Grom Morąg - Wiking Elbląg 
godz.11'00 mecz III -  Orły Czersk - Grizzlies Gdynia

VII KOLEJKA

27 styczeń
godz 8'00 mecz I - Grizzlies Gdynia - Bombers Malbork
godz 9'30 - mecz II - Grom Morąg - Orły Czersk 
godz.11'00 mecz III - Wiking Elbląg - Gryf Tczew

VIII KOLEJKA

03 luty
godz 8'00 mecz I – Bombers Malbork - Wiking Elbląg 
godz 9'30 - mecz II – Grizzlies Gdynia - Grom Morąg
godz.11'00 mecz III – Orły Czersk - Gryf Tczew

IX KOLEJKA

24 luty
godz 8'00 mecz I - Grom Morąg - Bombers Malbork
godz 9'30 mecz II – Gryf Tczew - Grizzlies Gdynia 
godz 11'00 mecz III - Orły Czersk - Wiking Elbląg 

X KOLEJKA

03 marzec
godz 8'00 mecz I – Orły Czersk - Bombers Malbork
godz 9'30 mecz II - Wiking Elbląg - Grizzlies Gdynia 
godz 11'00 mecz III -  Gryf Tczew - Grom Morąg 

 

Uwaga : Daty i godziny spotkań w porozumieniu z zarządcą lodowiska mogą ulec zmianie. Proszę o potwierdzenie udziału w rozgrywkach do dnia 30 października 2018 kontakt : Sławek Nawrocki tel.501227518 - nawrocki77@wp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Info: OSiR Malbork

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hokej


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.