Wydanie nr 192/2020, Piątek 10.07.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Filip, Aniela, Samson, Zacheusz, Witołd, Amalberga, Sylwan, Witalis, January, Aleksander, Rufina, Rzędziwoj, Engelbert, Askaniusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tadeusz Cymański w TVN24: „Przewodniczący Rady Miasta Malborka, został wybrany w porozumieniu PiS i PO”. Władze platformy badają sprawę.

Tadeusz Cymański w TVN24: „Przewodniczący Rady Miasta Malborka, został wybrany w porozumieniu PiS i PO”. Władze platformy badają sprawę. fot. Kawa na ławę - TVN 24
Prezydium Rady Miasta Malborka Składa się z radnych PO, PiS i Nasz Malbork. W programie TVN24 „Kawa na ławę” poseł Tadeusz Cymański powiedział wprost o koalicji PO i PiS. „Radni z PO nie będą zawiązywać koalicji z radnymi z PiS” - odpowiedział Sławomir Neumann, szef pomorskiej platformy.

W Malborku oficjalnie koalicji nikt nie potwierdza. Choć w sprawie wyborów prezydium rady do porozumienia doszło. Poseł Tadeusz Cymański sytuację z Malborka przedstawił jako przykład współdziałania.

- W Malborku koalicja powstała. Uwaga, platforma - PiS. Zwolnisz ich? Wyrzucisz z partii? - pytania padły w kierunku Sławomira Neumanna z PO.

Szef pomorskich struktur sprawę postawił bardzo jasno:
- Gdziekolwiek powstaną koalicje z Prawem i Sprawiedliwością i radni platformy w taką koalicję wejdą, to będą z platformy wyrzucani.

Dyskusja między politykami toczyła się przez kilka minut. Sławomir Neumann podkreślił w końcu, że koalicji o której mówił poseł Cymański w Malborku nie ma. W odpowiedzi usłyszał, że „Przewodniczący Rady Miasta został wybrany w porozumieniu PiS i Platformy”
 

Na tym dyskusje zakończył gospodarz programu Konrad Piasecki.

O stanowisko w tej sprawie zapytaliśmy rzecznika Platformy Obywatelskiej. Jednak wciąż czekamy na oficjalny komunikat.

 

30 listopada sesja Rady Miasta Malborka.

O ewentualnej koalicji będziemy mogli się przekonać podczas głosowań. W piątek radni wybiorą szefów komisji stałych oraz zadecydują o wysokości wynagrodzenia dla burmistrza.

Cały program sesji zobacz tutaj

Niedzielny odcinek Kawa na ławę - temat Malborka od 48 minuty.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
lodołamacz
lodołamacz 26.11.2018, 14:45
TC wstyd dla Malborka jak Godlewskie.
wicek
wicek 26.11.2018, 13:38
Cwaniaczek Cymański za młodu bolszewik ZMS i ZMSSP nie zdążył się załapać do PZPR z powodu strajków ale załapał się do Solidarności i pasożyt kombinuje do dziś a ciemny lud głosuje na niego i dwoje dzieci jeszcze ma troje wybitnych na stanowiska państwowe !!!!!!!!!!!!!