Wydanie nr 158/2020, Sobota 6.06.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon, Więcerad, Laurenty, Gerard, Klaudiusz, Norbert, Paulina, Kandyda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego: na czym polega?

Wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego: na czym polega? fot. Wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego: na czym polega?
Zdarza się, że osoby po różnych zabiegach, urazach, a także ludzie starsi i schorowani, wymagają specjalistycznej opieki we własnym domu. W takich sytuacjach wiele ułatwia korzystanie z profesjonalnego sprzętu medycznego. Niestety, zakup takiego wyposażenia nie należy do małych wydatków.

Zamiast kupować, wybierz wypożyczalnię

Na szczęście mamy wybór. Zamiast kupować sprzęt medyczny, którego ceny są oczywiście bardzo wysokie, możemy skorzystać z wypożyczalni. To doskonałe rozwiązanie w sytuacjach, w których okres rehabilitacji i dochodzenia do zdrowia jest ograniczony czasowo (miesiąc, pół roku, rok, półtora). Przyda się również wtedy, gdy wiemy, że po prostu nie stać nas na zakup dobrego wyposażenia. A jakość jest w tym przypadku bardzo ważna. Nowoczesny sprzęt medyczny polepsza jakość życia pacjenta, ułatwia opiekę nad nim i zapewnia bezpieczeństwo. Pozwala uniknąć niekorzystnych powikłań wynikających z np. długotrwałego leżenia na nieprzystosowanym łóżku czy materacu.

Korzystanie z wypożyczalni sprzętu medycznego to opcja wygodna i niedroga. Oczywiście dużo zależy od firmy, którą wybierzemy. W województwie pomorskim wysokiej jakości sprzęt w dobrej cenie oferuje MediStuff - Gdańsk. Skorzystamy tutaj zarówno z możliwości wypożyczenia sprzętu medycznego, jak i z zabiegów rehabilitacyjnych z dojazdem do domu. Cały proces wynajmu wyposażenia jest bardzo prosty. Wystarczy wejść na stronę firmy i zarezerwować wybrane produkty online. Wniesienie i montaż sprzętu w MediStuff to usługi całkowicie darmowe. Nie musimy więc martwić się o to, że np. nie poradzimy sobie z wniesieniem łóżka rehabilitacyjnego na piętro albo że popełnimy jakiś błąd przy jego rozkładaniu. Każdy sprzęt możemy wypożyczyć na miesiąc lub na czas nieokreślony. Za pierwszym razem płacimy gotówką u pracownika, który dostarcza wyposażenie. Późniejsze płatności są regulowane przelewem, na numer konta podany w umowie. Decyzja o tym, kiedy oddamy sprzęt, należy do nas. Wystarczy zadzwonić i umówić się na odbiór w wybranym terminie.

Ile to kosztuje?

Wbrew pozorom, nie wiąże się to z bardzo wysokimi kosztami. Zwłaszcza wtedy, gdy porównamy ceny wynajmu z wydatkami, jakie ponosi się przy zakupie takiego sprzętu (również używanego). Co więcej, wśród produktów MediStuff znajdziemy wyłącznie profesjonalne, nowoczesne produkty. Przykładem może być tutaj łóżko rehabilitacyjne ze sterowaniem elektrycznym (http://medistuff.pl/wypozyczalnia/lozko-rehabilitacyjne-ze-sterowaniem-elektrycznym/). Wybierając opcję wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego na 3 miesiące, możemy skorzystać z aktualnej promocji. Wówczas zamiast 139 zł/miesięcznie zapłacimy 119 zł, a za 6 miesięcy – tylko 99 zł. Im dłuższy okres użytkowania, tym niższa cena. Wybierając MediStuff, nie musimy obawiać się, że wyposażenie będzie trudne w obsłudze lub wadliwe. Najważniejszą zaletą takiego łóżka rehabilitacyjnego jest możliwość elektrycznego sterowania, co zdecydowanie ułatwia opiekę nad chorym. Dzięki temu bez problemu przeprowadzimy wszystkie zabiegi pielęgnacyjne, ubierzemy pacjenta, oraz unikniemy ryzyka zadławienia podczas karmienia.

Możliwość automatycznego podnoszenia sprawia, że oszczędzamy kręgosłup, ponieważ nie musimy nadmiernie się schylać. Elektryczna obsługa sprawia, że chory bez wysiłku przyjmuje pozycję siedzącą i leżącą. Istnieje również możliwość podniesienia samych nóg. Innym, ale nie mniej ważnym atutem łóżka rehabilitacyjnego, jest obecność drewnianych barierek. Chronią przed wypadnięciem podczas snu, a także ułatwiają podciągnięcie się do pozycji siedzącej lub ułożenia się na boku, jeżeli pacjent ma sprawne ręce. Jak widać, taki sprzęt może zwiększyć wygodę chorego, oraz ułatwić i usprawnić opiekę.

Szeroki zakres usług

W MediStuff znajdziemy również wiele innych, przydatnych produktów z zakresu wyposażenia medycznego, m.in. koncentrator tlenu, wózek ortopedyczny, materac przeciwodleżynowy, balkonik, chodzik, ssak medyczny, oraz krzesła toaletowe. Wśród usług firmy, poza wypożyczalnią sprzętu, znajduje się również możliwość skorzystania z masażu lub rehabilitacji z dojazdem do domu. Na stronie znajdziemy też opcję wynajęcia transportu chorego ze szpitala pod okiem wykwalifikowanych ratowników medycznych.

Wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego: na czym polega?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.