Wydanie nr 158/2020, Sobota 6.06.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon, Więcerad, Laurenty, Gerard, Klaudiusz, Norbert, Paulina, Kandyda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Prawie miliard złotych z unijnego worka na drogę S6.

  • Wydanie nr 158/2020
  • 23 listopada 2018, 13:33
  • Redakcja
  • Wiadomości
Prawie miliard złotych z unijnego worka na drogę S6. fot. źródło: internet
Dzięki wsparciu z Unii Europejskiej powstanie prawie 41 km drogi ekspresowej S6 z Trójmiasta w kierunku Słupska. 20 listopada br. w Warszawie została podpisana umowa o dofinansowanie projektu „Budowa drogi ekspresowej S6 Słupsk – Gdańsk, odc. Bożepole Wielkie” przez przedstawicieli Centrum Unijnych Projektów Transportowych i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowany odcinek drogi S6 zacznie się w Gdyni – przebiegając przez teren gmin: Żukowo, Szemud, Luzino i Łęczyce – i zakończy w miejscowości Bożepole Wielkie. Oprócz dwóch pasów ruchu i pasa awaryjnego, wzdłuż drogi powstaną również liczne mosty i przejścia dla zwierząt. Łączny koszt inwestycji wyniesie ponad 2 mld zł, jednak unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko wyniesie ponad 984 mln zł.

Pomimo tego, nie rozwiążą się problemy komunikacyjne Pomorza Środkowego. Droga, która ma powstać do roku 2021 kończyć się będzie w miejscowości Bożepole Wielkie. Dalej na zachód kierujący pojadą niebezpieczną, starą i wąską drogą krajową 6, ponieważ - jak informuje Urząd Marszałkowski - obóz rządzący wstrzymał budowę odcinka Bożepole Wielkie – Lębork – Słupsk – Koszalin, pomimo faktu wpisania go bardzo wysoko na liście priorytetowych drogowych inwestycji przez poprzedni rząd.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.