Wydanie nr 188/2020, Poniedziałek 6.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Niegosław, Dominika, Nazaria, Dominik, Ignacja, Gotard, Agrypina, Chociebor, Zuzanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Polowanie na Mierzei. Uwaga na spacery w lasach.

Polowanie na Mierzei. Uwaga na spacery w lasach. fot. Pixabay.com
Polowania to jeden z elementów gospodarki łowieckiej, mający na celu regulację liczebności oraz struktury płciowej i wiekowej zwierząt łownych.

Polowania zbiorowe to jedna ze skuteczniejszych metod polowania na dziki. Jak wiemy z doniesień różnych mediów, dziki coraz częściej wkraczają do miast w poszukiwaniu łatwo dostępnego żeru, niszcząc przy okazji zieleń miejską i demolując śmietniki. Tak jest również w przypadku Krynicy Morskiej. Polowania, w tym także zbiorowe, są jedną z metod ograniczania populacji dzików zamieszkujących lasy wokół miasta.

Redukcja populacji dzików to także jeden ze sposobów ograniczania ryzyka rozprzestrzeniania się Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF). Dziki to jeden z wektorów przenoszenia się tego groźnego dla dzików i trzody chlewnej, ale zupełnie niegroźnego dla ludzi, wirusa. Polowanie odbędzie się na terenie obwodu łowieckiego, w którym gospodaruje Nadleśnictwo Elbląg, a nie koła łowieckie. Jest to specyficzny rodzaj obwodu łowieckiego, powołanego decyzją Ministra Środowiska, w którym jednym z celów wynikających z ustawy jest prowadzenie wzorcowej gospodarki łowieckiej. W obwodzie polują myśliwi z różnych stron Polski i świata. W czasie polowań mają możliwość obserwacji i czerpania doświadczeń z prowadzonej gospodarki. Polowania zbiorowe w obwodzie nr 109 odbywają się 3-4 razy w roku. W ich trakcie poluje się nie tylko na dziki, ale również na daniele, sarny i lisy.

 

W czasie tych polowań rejon polowania jest oznakowany tablicami ostrzegawczymi „Uwaga polowanie” - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dn. 3 października 2018 r. w sprawie tablicy ostrzegawczej o polowaniu zbiorowym. Osobom przebywającym w tym czasie w lesie nic nie grozi. Myśliwy decydujący się na oddanie strzału jest zobowiązany do zachowania wszelkiej ostrożności, a strzał może oddać w warunkach gwarantujących bezpieczeństwo. Z racji że przebiegająca przez leśną ścieżkę chmara danieli lub wataha dzików, odgłosy strzałów, szczekanie psów czy okrzyki naganki, mogą wywołać wśród spacerowiczów zaniepokojenie, widząc na leśnych drogach znak „Uwaga polowanie” rozsądniej będzie zmienić kierunek spaceru.

 

Nadleśnictwo Elbląg informuje, że w dniach 24- 25.11.2018 r. na terenie obwodu łowieckiego nr 109 zostanie przeprowadzone polowanie zbiorowe. Rozpoczęcie polowania każdego dnia planowane jest o godz. 7:30, a zakończenie 15:30.

 

 

Info: Krzysztof Utrysko - Nadleśnictwo Elbląg/ Sztutowo.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
sasin
sasin 22.11.2018, 20:43

…………………………KATECHIZM PRAWDZIWEGO PISOWCA…………………..

Oto podstawowe zasady:
1/ Kłam.
Kłam bezczelnie, każdego dnia, patrząc przy tym rozmówcy prosto w oczy - rozmówca może nie mieć pod ręką dowodów na Twoje kłamstwo, może mieć skrupuły przed powiedzeniem przykrej opinii o Tobie, może być zaskoczony Twoją bezczelnością.
2/ Zmieniaj temat rozmowy.
Gdy pytają Cię o ordynarne odzywki grubej posłanki z Ostrołęki, albo o konfabulacje Morawieckiego, albo o wyniki pracy tzw. Podkomisji (gdzie kosi kaskę Świroni i jego kumple), natychmiast zacznij opowiadać o zdradzie Tuska i o zaprzaństwie Schetyny.
Nigdy nie mów na temat, zmuszaj rozmówcę do skupienia się na Twoich urojeniach i chorych wizjach.
3/ Mów bardzo źle o swoich politycznych konkurentach.
Pamiętaj, aby każdego dnia wypowiedzieć się obrzydliwie o swoich wrogach politycznych: o gorszym sorcie, o sędziach notorycznie kradnących czekoladę w sklepie, o zdradzieckim Tusku, o biurokratach z Brukseli, którzy chcą narzucić swoją wolę naszej kochanej Ojczyźnie, o obcokrajowcach roznoszących choroby zakaźne.
Ani jednego dobrego słowa.
Masz ich odczłowieczyć, masz sprawić, by zasługiwali na niesławę i powszechną pogardę.
4/ Odwracaj kota ogonem.
Gdy właśnie przegrałeś proces, mów, że to kolosalna porażka Twoich przeciwników. Gdy udowodnili Ci kłamstwo, twierdź, że białe jest czarne. Gdy biłeś żonę albo kierowałeś autem napity, mów, że masz sobowtóra albo że policja działa na zlecenie wrogów "dobrej zmiany".
Prawdziwy Pisowiec nigdy się nie cofa, nie ma żadnych skrupułów, nie istnieje dla niego żadna bariera etyczna, której nie można przekroczyć w obronie swojej sekty. I oczywiście - bezwarunkowo słucha partyjnego kierownictwa"

Ojciec Chrzestny Mafii „KACZORLEONE”
Żoliborz