Wydanie nr 198/2020, Czwartek 16.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Syreny alarmowe w Gminie Nowy Staw. O zagrożeniach będą informować również SMS-y

Ochrona przeciwpożarowa i sposoby powiadamiania o zagrożeniach zmieniały się na przestrzeni dekad, ale strażacy z gminy Nowy Staw cały czas reagowali na te zmiany. Wkrótce będą korzystali z nowego sprzętu ratowniczego oraz najnowocześniejszego systemu powiadamiania i alarmowania.

Nowostawski samorząd rozstrzygnął przetargi na zakup sprzętu i systemu alarmowania mieszkańców.

Będzie to system cyfrowych syren wraz ze sprzętem komputerowym i oprogramowaniem do zdalnego sterowania z punktu dyspozytorskiego oraz system alarmowania mieszkańców poprzez SMS.

W najbliższym czasie  wyłonienie w przetargach wykonawcy dostarczą czternaście sztuk sprzętu służącego do ratowania osób i mienia, w tym dwie motopompy pożarnicze, przewoźną motopompę powodziową, osiem zapór przeciwpowodziowych i jeden agregat prądotwórczy. 

Zakupy sprzętu oraz systemu alarmowania są realizowane w ramach projektu „Bezpieczne Żuławy - podniesienie poziomu bezpieczeństwa powodziowego Żuław poprzez rozbudowę systemu alarmowania i powiadamiania oraz dostawę specjalistycznego wyposażenia ratowniczego”. Jest to partnerski projekt siedmiu żuławskich gmin oraz powiatu gdańskiego, a jego głównym celem jest wzmocnienie odporności Żuław na zagrożenia naturalne, przede wszystkim susze i powodzie. Wartość tego przedsięwzięcia to 498 901,81 zł. Dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 stanowi 85 proc. kosztów kwalifikowanych, czyli 410 578,34 zł.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Nowy Staw


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.