Wydanie nr 152/2020, Niedziela 31.05.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Teodor, Petronela, Petroniusz, Petronia, Kancjusz, Kancjan, Kancjanela, Noe
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Razem dla Hani. Mieszkańcy wsparli małą Hanię na festynie rodzinnym w Malborku.

Razem dla Hani. Mieszkańcy wsparli małą Hanię na festynie rodzinnym w Malborku. fot. Aleksandra Dziedzina
W sobotę 17.11.2018 r. na placu Kazimierza Jagiellończyka od godziny 12.00 do 15.00 odbywał się niezwykły festyn rodzinny. Wszystko po to, aby pomóc małej Hani-mieszkance Malborka w walce z białaczką.

Celina Pacanowska, Beata Komoszyńska, Aleksandra Łakomy i Wioletta Murawska, Elżbieta Więckiewicz te wspaniałe Panie były organizatorami festynu dla dziewczynki, podczas którego zbierano pieniądze na dalszą walkę Hani z chorobą. Wspaniali wolontariusze z MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA zbierali do puszek pieniądze i wspierali  w pracy przy obsługiwaniu stoisk, Pomimo zimna uśmiechnięci i chętni do pracy. Ile udało  się zebrać? Dowiemy się dopiero w poniedziałek, gdyż puszki będą otwierane komisyjnie z przedstawicielami. Stowarzyszenia " Nasz Wielbark". Z informacji organizatorów wiemy, że nasi wspaniali mieszkańcy zapełnili puszki wolontariuszy po brzegi!

Podczas festynu mogliśmy podziwiać występy artystyczne dzieci z przedszkoli oraz szkół. Wykonawcy: Zespół " Bursztynki"pod kierunkiem Celiny Pacanowskiej, Dzieci z P-la nr 5" Dzieci z , Zamkowego Wzgórza", z Przedszkola "Tęcza", z Przedszkola " Bajka", z Przedszkola nr 10,z Przedszkola"" Krasnal", z Przedszkola "Pod Kasztanami", z zerówki Szkoły Podstawowej nr 9, soliści- Zofia Machcińska, lat 7, Alan Rojewski- lat 8. Wydarzenie prowadził gościnnie Łukasz Brzostek.

Na scenie dzielni strażacy z OSP Stogi przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy, Pani Krystyna Panek z Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Reks" zaprezentowała pieski, które mogą pójść do adopcji i zorganizowała stoisko pod nazwą "Cegiełka dla Hani".

Nie zabrakło stoiska sponsorów; pieczywo i ciastka Państwa Szydłowskich, stoisko z kawą, herbatą i ciastami, które upiekły mamy dzieci z " Bursztynków" i dzieci z Przedszkola nr 5 IM, "Dzieci z Zamkowego Wzgórza" w Malborku. Cała kadra Przedszkola " Krasnal" zapewniła występującym dzieciom pyszne słodycze, a na stoisko powędrowały kolorowe lizaki!

Pan Paweł Dziwosz za sponsorował dzieciom biorącym udział w festynie kilka koszyków słodyczy a na stoisko " Cegiełka dla Hani" powędrowały cenne upominki. Była też pyszna grochówka, którą ugotował dla nas Zajazd Jonatan w Czerninie.

Dziecięce buzie malowała Pani Ewa Skwarzec- Akademia Nauczania

Mogliśmy skosztować smacznego bigosu, który ugotowali dla nas właściciele Groblanki. Było też stanowisko DKMS- pobór próbek wymazu z ust. Dzięki temu można było zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Kolejne stanowisko, na którym gościli sponsorzy to firma " Balonowy Twister".Państwo Wyczółkowscy byli oblegani przez dzieci, gdyż na tym stanowisku można było skosztować pysznej waty cukrowej i smacznego popcornu.

Kolejne stanowisko obsługiwała mama Hani i tam można było otrzymać koszulkę z wizerunkiem Hanusi. Stoisko z koszulkami mogło powstać dzięki wsparciu Pani Katarzyny Prędzyńskiej.

Na szczytny cel zostały przekazane vouchery od sponsorów: na modną fryzurę, piękne paznokcie, urodę dla ciała oraz na zabawę dla dzieci. Na tym samym stoisku mogliśmy podziwiać i zakupić biżuterię. Wszystkie te przedmioty podarowali rodzice z Przedszkola nr 5, rodzice dzieci z " Bursztynków", dzieci  ze Szkoły Podstawowej nr 5, klasa "0"  przy Szkole Podstawowej nr 9 dzieci z oddziału przedszkolnego " Lolek" przy Zespole Szkół Katolickich im Jana Pawła II w Malborku. Pani Maria Seibert przyłączyła się do festynu i zorganizowała zbiórkę " Cegiełki dla Hani" wśród młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego nr I w Malborku.

Ciekawostką było stanowisko z pieskami edukacyjno-terapeutycznymi Polskiego Klubu Kynologicznego, które obsługiwała Pani Joanna Sens. 

Ogromne stoisko pod nazwą "Cegiełka dla Hani" bardzo kolorowe, pełne zabawek, książek, biżuterii i innych gadżetów przyciągało wzrok dzieci i dorosłych. Dalej dmuchany zamek i trampoliny, które były wielką atrakcją festynu umilały dzieciom czas!

Z całego serca nasza drużyna dziękuje wszystkim sponsorom, którzy przyłączyli się do wsparcia Hani w walce z chorobą.  Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym na festynie mieszkańcom naszego miasta. Wiadomym było, że zawsze można na Was liczyć Dziękujemy, że w tym dniu byliście razem z nami!

 

Aktualizacja 19.11.2018 r. g. 16.05:

 

Organizatorzy informują, że na sobotnim festynie  "Razem dla Hani" kwotę: 16,996,15! Mieszkańcy naszego Miasta są niesamowici! Festyn trwał około 2 godz. To sukces i wiele radości!

 

 

 

 

 

Informacja: Elżbieta Więckiewicz

Foto: Redakcja/ Aleksandra Dziedzina/ Maria Skalana - Czeszejko/Łukasz Brzostek - DJ, konferansjer

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
ktoś
ktoś 19.11.2018, 12:41
''Do pseudoredakcjo''- jak już się czepiasz pisowni to nie Guzman tylko De Guzman
Do pseudoredakcjo
Do pseudoredakcjo 18.11.2018, 20:01
Treść artykułu wola o pomstę do nieba! Kto to stylistycznie sprawdził? Windows? Pani Guzman nie jest pani dziennikarką ale poprawność zdań to chyba potrafi pani sprawdzić ??
Monika
Monika 19.11.2018, 08:41 (odpowiedź do Do pseudoredakcjo )
Chyba ktoś posady pozazdrościł :)Jak się nie podoba to nie czytaj, bo najgorsze jest wciskać głupie uwagi pod takim artykułem w tak szczytnym celu. Tylko idiota w tym momencie będzie czepiał się pisowni.Pani Guzman,proszę nie przejmować się tak idiotycznymi komentarzami.
styl tez ważny
styl tez ważny 19.11.2018, 11:06 (odpowiedź do Monika)
Tym bardziej należy podkreślić jak ważne jest to wydarzenie pisząc POPRAWNIE STYLISTYCZNIE. nikt nie neguje imprezy tylko redakcyjną ignorancję.
Tomasz
Tomasz 19.11.2018, 12:35 (odpowiedź do styl tez ważny)
Człowiek jest tylko człowiekiem a Ty jak widać ponad wszystko "ktos bardzo doskonały"