Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborscy policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie.

Malborscy policjanci rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie. fot. KPP Malbork
W Szkole Łacińskiej w Malborku pod hasłem „Świeć przykładem” odbyło się spotkanie malborskich policjantów z seniorami. Tematem prelekcji funkcjonariuszy było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. osób starszych. W spotkaniu uczestniczył Naczelnik Wydziału Ruchu drogowego oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Malborka w auli Szkoły Łacińskiej spotkali się z uczestnikami Uniwersytetu III wieku. Głównym celem spotkania było zwrócenie uwagi seniorom na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstw oraz uświadomienie osobom starszym zagrożeń, które mogą ich spotkać w życiu codziennym Policjanci przybliżyli słuchaczom tematykę działania oszustów metodą m. in. ”na wnuczka”, „na policjanta”, poinformowali również jak należy postępować w przypadku zagrożenia oraz przybliżyli tematykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Podczas prelekcji funkcjonariusze zachęcali do korzystania z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, „ Moja Komenda” oraz „Regionalny System Ostrzegania. W trakcie spotkania seniorzy zadawali dużo pytań, na które odpowiedzi udzielali Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego malborskiej komendy oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną. Na zakończenie mundurowi rozdali uczestnikom biało-czerwone opaski odblaskowe.

 

 

 

 

 

 

Info i foto: KPP Malbork

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.