Wydanie nr 158/2020, Sobota 6.06.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon, Więcerad, Laurenty, Gerard, Klaudiusz, Norbert, Paulina, Kandyda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Obchody 100 - lecia niepodległości Polski w II LO w Malborku.

Obchody 100 - lecia niepodległości Polski w II LO w Malborku. fot. Anna Ryńska, II LO w Malborku
Część każdego z nas, spotykamy ją w każdym miejscu i w każdym czasie. To niepowtarzalne zjawisko, które trwa od wieków, a które nigdy nie przestaje być na topie. Łączy różne środowiska i posiada wielkie wpływy na psychikę człowieka. Tak, to jest MUZYKA - właśnie ta myśl przewodnia przyświecała tegorocznym obchodom z okazji stulecia niepodległości naszego kraju.

Od godzin porannych na korytarzach naszej szkoły można było zaobserwować zagięcie czasoprzestrzeni. Cofnęliśmy się o 100 lat, a szkoła wypełniona była uczniami z poprzedniego stulecia. Na przerwach melodie starsze od naszych rodziców wypełniały wszystkie zakątki korytarzy i przypominały o atmosferze tamtych lat. Chwilę potem na uroczystym apelu zostaliśmy przeniesieni w muzyczną podróż stulecia, która oczywiście mocno zakorzeniona była w tradycjach naszego narodu, a poprzez migawki i dodatkowe informacje w tle mogliśmy cofnąć się do tamtych czasów i przypomnieć najważniejsze momenty naszej bogatej historii. Podziękowania należą się naszej fantastycznej młodzieży oraz Pani Annie Jaszkowskiej odpowiedzialnej za organizację uroczystości i Pani Ewie Tuszakowskiej za wkład w scenografię. Ogromny wkład pracy włożony w ostatnich tygodniach umożliwił nam wspólnie zatrzymać się na chwilę i wziąć udział w artystycznej uczcie serwowanej przez naszych podopiecznych.

autor: Agnieszka Ryńska, nauczyciel w II LO w Malborku
 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.