Wydanie nr 186/2020, Sobota 4.07.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Bal w Szkole Podstawowej nr 2 z okazji 100.rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Malbork: Bal w Szkole Podstawowej nr 2 z okazji 100.rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. fot. Lidia Krzyżosiak/82-200.pl
W czwartek, 8 listopada 2018 roku z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 zorganizowali prawdziwe przyjęcie urodzinowe. Bal Niepodległości zgromadził ponad 80 uroczyście ubranych czwartoklasistów, którzy przez półtorej godziny bawili się przy polskiej muzyce.

Bal zorganizowany przez wychowawczynie klas czwartych, panią Lidię Krzyżosiak, panią Mirosławę Rowińską i panią Iwonę Jażdzewską był szeregiem atrakcji, które przez zabawę propagowały znaczenie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Tańczono poloneza oraz inne tańce polskie, wskrzeszono dawne zabawy takie jak zabawa w jaworowych ludzi, śpiewano wspólnie - działo się bardzo wiele i nie było czasu się nudzić.

Uczniowie włożyli wiele zaangażowania w przygotowanie odpowiednich do okoliczności strojów, co pozwoliło zorganizować swoisty pokaz mody lat 20-tych i 30-tych. Wybrano także prezesa i prezesową balu. Wszystko to odbywało się przy muzyce nawiązującej do okresu międzywojennego, a po sali uwijał się pełen wigoru, charyzmatyczny i elegancki wodzirej, który do zabawy porwał nie tylko uczniów, lecz i panie nauczycielki.

 

 

Tekst i foto: Lidia Krzyżosiak/82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.