Wydanie nr 158/2020, Sobota 6.06.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon, Więcerad, Laurenty, Gerard, Klaudiusz, Norbert, Paulina, Kandyda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Browar Namysłów przejęty przez Grupę Żywiec.

Browar Namysłów przejęty przez Grupę Żywiec. fot. TvBraniewo24.pl
Grupa Żywiec zawarła umowę z Chicago Poland Investment Group. Dotyczy ona nabycia przez 100% udziałów w Browarze Namysłów. Cena transakcji została ustalona na kwotę 500 mln zł. Finalizacja transakcji i nabycie udziałów wymaga uzyskania zgody prezesa UOKiK.

- Na rynku piwa w Polsce trwa rewolucja, a konsumenci poszukują coraz większej różnorodności. Piwne specjalności i piwa regionalne to niezmiennie najszybciej rosnący segment rynku. Grupa Żywiec i Browar Namysłów wzajemnie się uzupełniają. W wyniku dynamicznego rozwoju w ostatnich latach Browar Namysłów osiągnął pozycję najszybciej rosnącego browaru regionalnego w Polsce. Grupa Żywiec, dzięki długim tradycjom piwowarskim, przywiązaniu do jakości oraz doświadczeniu w budowaniu silnych marek, udowodniła że posiada unikalne kompetencje w odczytywaniu trendów konsumenckich i rozwoju nowych segmentów rynku - czytamy w komunikacie Grupy Żywiec.

Połączenie sił stworzy szansę rozwoju Browaru Namysłów i jego marek na większą skalę, a Grupa Żywiec zyska nowe możliwości rozwoju swojego portfolio, aby jeszcze lepiej wykorzystywać rosnące zainteresowanie konsumentów piwnymi specjalnościami.

- Cieszymy się, że Browar Namysłów wkrótce dołączy do Grupy Żywiec. Podziwiamy dotychczasowe osiągnięcia Zarządu oraz pracowników Browaru Namysłów w budowaniu marki i mocnej pozycji wśród browarów regionalnych. Jesteśmy przekonani, że dogłębna znajomość rynku piwnych specjalności oraz elastyczność działania Browaru Namysłów i nasza ekspertyza oraz doświadczenie w budowaniu silnych marek na większą skalę to doskonałe połączenie, które tworzy przepis na sukces na zmieniającym się rynku- mówi Guillaume Duverdier, prezes Grupy Żywiec.

Michael Gostomski, przewodniczący rady nadzorczej oraz większościowy udziałowiec Browaru Namysłów powiedział: "Browar Namysłów należy do Rodziny Gostomski od ponad 20 lat.  W tym czasie z małego, lokalnego browaru rozwinęliśmy tę firmę w liczącego się na rynku regionalnego gracza. Ta transformacja była możliwa dzięki współpracy mieszkańców Namysłowa, oddaniu i ciężkiej pracy naszych pracowników i utalentowanemu Zespołowi Zarządzającemu pod kierunkiem Wojciecha Szczepaniaka. Cieszymy się, że połączymy siły z Grupą Żywiec i wierzymy, że to partnerstwo pozwoli firmie i pracownikom w pełni rozwinąć potencjał.”

Browar Namysłów  to regionalna firma piwowarska. Produkuje rocznie około 1,7 mln hl piwa. W browarach w Namysłowie i Braniewie. Browar Namysłów jest zlokalizowany w zabytkowym zamku z tradycjami piwowarskimi sięgającymi 1321 roku. Do głównych marek Browaru Namysłów należą Namysłów, Braniewo, Zamkowe and Kuflowe.

Grupa Żywiec S.A. to jedna z głównych firm piwowarskich w Polsce. Waży rocznie ponad 11 mln hl piwa w pięciu browarach w Żywcu, Warce, Elblągu Leżajsku i Cieszynie. Do najważniejszych marek Grupy Żywiec należą Żywiec, Heineken, Desperados, Warka, Tatra, EB, Królewskie, Specjal, Leżajsk. Firma jest powiązana z Grupą Heineken i notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto: TvBraniewo.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Grzegorz Woźniczka
Grzegorz Woźniczka 03.05.2019, 18:20
Macie rację jak już jakiś mały browar z prawdziwymi tradycjami robi piwo a nie szczochy to zaraz znajdzie się jakiś Je...ny "szfap"i moczu tam swoje brudne paluchy zeby czasem polecy nie kupowali dobrego puwa tylko jego "piwa" z grupy żywiec bo wiele osób szuka dobrego piwa.... jesli juz pic okazjonalnie to dobre piwo a nie zaprawiane dynaturatem zeby kkopało...
Sztutowiak
Sztutowiak 23.11.2018, 10:09
No i w p..du, kuźwa mać. Czy to koniec Braniewa? Oby nie.
edmund
edmund 16.11.2018, 11:39
koniec dobrego piwa :-(
Waldek
Waldek 16.11.2018, 11:08
Następne piwo chcą spaprać?