Wydanie nr 194/2020, Niedziela 12.07.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Feliks, Paweł, Leon, Epifania, Jan Gwalbert, Leona, Weronika, Euzebiusz, Andrzej, Henryk, Natan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Alarm przeciwpożarowy w szkole podstawowej nr 8 w Malborku.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, w szkole podstawowej nr 8 w Malborku przeprowadzono próbny alarm przeciwpożarowy. Połączony był z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem corocznych ćwiczeń jest uświadomienie nie tylko uczniom, ale również innym osobom, jak właściwie należy się zachować w sytuacji zagrożenia.

Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie (2minuty i 30 sekund) i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu – 3 długich dzwonków – uczniowie, nauczyciele i pracownicy opuścili budynek szkoły. Najistotniejsze w całej akcji był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczaniu terenu zagrożenia.

Alarmy próbne są bardzo ważne, ponieważ przygotowują wszystkich do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia.

Dzisiejsza akcja jest potwierdzeniem, że uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły podstawowej nr 8 w Malborku wiedzą, jak zachować się w takich sytuacjach.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.