Wydanie nr 272/2020, Poniedziałek 28.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

250 tys. zł na stworzenie Klubu Malucha w Nowym Stawie.

250 tys. zł na stworzenie Klubu Malucha w Nowym Stawie. fot. pixabay.com
Urząd Miejski w Nowym Stawie pozyskał ponad 250 tysięcy złotych ze środków unijnych na stworzenie Klubu Malucha. W przyszłym roku powstanie dzięki temu żłobek, w którym opieką zostanie objętych szesnaścioro dzieci w wieku do trzech lat.

Klub Malucha rozpocznie działalność w lipcu 2019 roku. Do tego czasu zostaną zaadaptowane pomieszczenia w przedszkolu wchodzącym w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Stawie. Zakupione będzie też wyposażenie, by zapewnić dzieciom najlepsze warunki do pobytu. W Klubie Malucha znajdzie pracę trzech opiekunów.

 

To bardzo dobra wiadomość dla gminy Nowy Staw, bo brakowało żłobka w naszej ofercie edukacyjno-opiekuńczej - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Dzięki Klubowi Malucha najmłodsze dzieci znajdą się pod fachową opieką, a rodzice będą mogli skupić się w tym czasie na pracy i rozwoju swojej kariery zawodowej.

 

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu Urząd Miejski będzie mógł utrzymać żłobek do czerwca 2020 roku, później działalność placówki musi być utrzymana przez co najmniej dwa lata, by zapewnić tak zwaną ciągłość projektu.

 

Dofinansowanie zostało już zatwierdzone uchwałą Zarządu Województwa Pomorskiego i teraz musimy jedynie poczekać na przygotowanie umowy. Spodziewamy się podpisać ją jeszcze w listopadzie - wyjaśnia Anna Uzdowska, p.o. kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie. - Równolegle do prac budowlanych związanych z przygotowaniem pomieszczeń Klubu Malucha Zespół Szkolno-Przedszkolny przeprowadzi rekrutację dzieci. O jej rozpoczęciu będziemy informować na bieżąco.

 

Nabór dzieci, które będą przebywały w Klubie Malucha, odbywać się będzie na podstawie odpowiedniego regulaminu. Już dziś wiadomo jednak, że instytucja wdrażająca program unijny nakazuje priorytetowo traktować rodziców bezrobotnych, którzy po posłaniu dziecka do żłobka rozpoczną pracę lub wrócą na rynek pracy, a także osoby, które dzięki zapewnieniu opieki nad dzieckiem, nie stracą swojego zatrudnienia.

 

Klub Malucha powstanie w ramach projektu „Aktywna w życiu-wsparcie aktywizacji zawodowej matek na terenie gminy Nowy Staw” kosztem 300,7 tys. zł, w tym dofinansowanie zewnętrzne wynosi 255,6 tys. zł i pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 5, działanie 5.3.

 

 

 

 

 

Informacja Prasowa Urzędu Miasta w Nowym Stawie

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.