Wydanie nr 274/2020, Środa 30.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dwa nowe busy Starostwo przekazało dla DPS-u i „Domu Dziecka” w Malborku

Oficjalne przekazanie samochodów dla Domu Pomocy Społecznej i Fundacji Dzieciom Wyrównajmy Ich Szanse (dawny Dom Dziecka w Malborku)

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą starosty, Mirosława Czapli w dniu dzisiejszym (tj. 29 października br.) Dom Pomocy Społecznej w Malborku wzbogacił się o nowy samochód do przewozu mieszkańców placówki.
Samochód jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a dofinansowany został z środków Starostwa Powiatowego w Malborku oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych. 

- Auto jest zdecydowanie większe jest bardziej funkcjonalne, a mieszkańcy na pewno odczują swobodę i komfort. Dlatego też w imieniu własnym, mieszkańców i pracowników chciała bym złożyć serdeczne podziękowania dla Pana starosty - powiedziała dyrektor, Wioletta Klepacka.

Dodatkową okazją do spotkania było przekazanie przez starostwo samochodu  dla dzieci z tzw. Domu Dziecka, które wiernie służyło do tego czasu mieszkańcom DPS-u.

- Ten samochód jest jak najbardziej potrzebny dla stowarzyszenia i myślę, że trafia w jak najlepsze ręce - dodał Piotr Szwedowski, radny powiatu.


Oba pojazdy to koszt ok. 200 tys. zł

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Dera
Dera 29.10.2018, 21:58
Super :) niech im służy