Wydanie nr 265/2020, Poniedziałek 21.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rewitalizacja w Malborku. Zapraszamy na spotkania z urzędnikami w punkcie konsultacyjnym.

Rewitalizacja w Malborku. Zapraszamy na spotkania z urzędnikami w punkcie konsultacyjnym. fot. 82-200.pl
W ramach projektu rewitalizacyjnego został otwarty punkt konsultacyjny na potrzeby rewitalizacji.
Jest on do dyspozycji mieszkańców obszaru witalizacji, ale także wszystkich , którzy interesują się rewitalizacją i chcą czynnie uczestniczyć w tym procesie. Docelowo punkt będzie uruchomiony w wieży ciśnień, a już od października mieści się w Spółdzielni Socjalnej Fabryka Inicjatyw na ul. Grunwaldzkiej 16-18 ( była fabryka tytoniu). 
 
Punkt jest miejscem spotkań uczestników procesu rewitalizacji i miejscem udostępniania i przekazywania informacji na temat rewitalizacji w Malborku. W ramach punktu dyżurować będą konsultanci, których działania skupiać się będą wokół animowania działań rewitalizacyjnych w przestrzeni, gromadzenia pomysłów i potrzeb w zakresie rewitalizacji. Będzie to także miejsce bezpośredniego kontaktu mieszkańców z urzędnikami miejskimi i dialogu między nimi. Obiekt ma kształtować aktywne postawy lokalnej społeczności, uruchamiać potencjał mieszkańców. Ma pełnić także rolę integracji międzypokoleniowej przy realizacji wspólnych zadań. 
 
 
Chcielibyśmy z miesięczny wyprzedzeniem podawać informacje o planowanych dyżurach konsultantów, aby mieszkańcy mogli zaplanować sobie czas i odwiedzić nasz punkt - mówi Anna Olkowska-Jacyno kierownik Biura ds. rewitalizacji. W miesiącu listopadzie w każdy wtorek od godz. 12.00 do godz. 14.00 w Spółdzielni Socjalnej Fabryka Inicjatyw na ul. Grunwaldzkiej czekają na mieszkańców obszaru rewitalizacji przedstawiciele Urzędu Miasta Malborka, którzy wspólnie z Państwem chcą wypracować jak najlepsze rozwiązania w rozpoczętym w Malborku procesie rewitalizacji. Będzie można przyjść, porozmawiać, zgłosić problem i poszukać razem rozwiązań. Każdy pracownik reprezentuje rożne obszary tematyczne, które wybrzmiały podczas konsultacji społecznych prowadzonych w ramach projektu rewitalizacyjnego. W miesiącu grudniu zaprosimy do punktu konsultacyjnego kolejnych przedstawicieli Urzędu Miasta . Być może od Państwa także wypłynie sugestia z kim chcielibyście się spotkać. Chcielibyśmy, aby dyżury przedstawicieli Urzędu Miasta na stałe wpisały się w godziny otarcia punktu konsultacyjnego w zakresie działań rewitalizacyjnych– dodaje Anna Olkowska-Jacyno. 

 

Poniżej szczegółowy harmonogram dyżurów w listopadzie 
 

6 listopada (wtorek)- od godz. 12.00 do godz. 14.00 - dyżur pełnić będzie Pani Monika Sasin – zastępca naczelnika wydziały inżynierii i pozyskiwania środków pozabudżetowych. 
13 listopada (wtorek) od godz. 12.00 do godz. 14.00- dyżur pełnić będzie Pani Anna Olkowska-Jacyno - kierownik biura ds. rewitalizacji 
20 listopada (wtorek) od godz. 12.00 do godz. 14.00 - dyżur pełnić będzie Pan Tomasz Kosatka - zastępca komendanta Straży Miejskiej 
27 listopada (wtorek) od godz. 12.00 do godz. 14.00- dyżur pełnić będzie Pani Izabela Rybczyńska - miejski konserwator zabytków 

Zapraszamy mieszkańców do zadawania pytań, zgłaszania pomysłów i inicjatyw dotyczących rewitalizacji w każdym jej wymiarze- społecznym, inwestycyjnym, przestrzennym, środowiskowym. Chcemy, aby wszystkie działania realizowane na obszarze rewitalizacji odbywały się poprzez partycypację z mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi, środowiskami około biznesowymi zapraszając do współpracy i wskazując możliwości i narzędzia, jakie daje rewitalizacja. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Info i foto: 82-200.pl
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.