Wydanie nr 151/2020, Sobota 30.05.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Feliks, Ferdynand, Jan, Andronik, Sulimir, Suligniewa, Bazyli
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Innowacyjna lekcja historii uczniów z II LO w Malborku.

Innowacyjna lekcja historii uczniów z II LO w Malborku. fot. Julia Gurak i Marcelina Rodziewicz 2a/82-200.pl
17 października klasa 2a z IILO w ramach innowacji z historii wybrała się do Zamku w Malborku, aby poznać kolejne tajemnice średniowiecza. W ramach współpracy IILO z Działem Edukacji Muzeum Zamkowego na zajęciach z Panią Moniką, uczniowie skupili się na rzeźbiarstwie średniowiecznym.

Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądała praca rzeźbiarzy w tamtym okresie, co było tematem przewodnim ich dzieł oraz jakich materiałów się używało. Młodzież poznała także etapy i metody tworzenia rzeźby od podstaw od wyboru odpowiedniego materiału, aż do pokrycia jej właściwą farbą, co w efekcie przyczyniło się do powstania drogocennej polichromii.

Omówiony został także średniowieczny kult świętych, ich atrybuty, geneza, najpopularniejsze postaci. Poznaliśmy również długą i wywodząca się z kultury antycznej historie pielgrzymek, które pełniły wcześniej funkcje pokutne, a formę, którą znamy dziś przyjęły w XIX w.

Dwoma głównymi miejscami pielgrzymek był Rzym i Ziemia Święta, oprócz tego wędrówki odbywały się do miejsc gdzie złożone były relikty świętych.
Uczniowie klasy 2a w ciekawy sposób spędzili lekcję muzealną i poszerzyli swoją wiedzę na temat okresu średniowiecza, co koreluje z programem nauczania i doskonale przygotowuje do egzaminu dojrzałości.

 

 

 

 

 

 

Info i foto: Julia Gurak i Marcelina Rodziewicz 2a/82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.