Wydanie nr 192/2020, Piątek 10.07.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Filip, Aniela, Samson, Zacheusz, Witołd, Amalberga, Sylwan, Witalis, January, Aleksander, Rufina, Rzędziwoj, Engelbert, Askaniusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Bądź bezpieczny podczas Święta Zmarłych. Przeczytaj apel malborskiej policji.

Bądź bezpieczny podczas Święta Zmarłych. Przeczytaj apel malborskiej policji. fot. pixabay.com
Nadchodzi Święto Zmarłych, wielu z nas wyjedzie na kilka dni z domów, będziemy odwiedzać cmentarze. Pamiętajmy o kilku zasadach.

Mieszkanie

Zabezpiecz mieszkanie przed kradzieżą. Zamknij okna i drzwi. Wyłącz prąd, gaz i wodę. Zaufanego sąsiada poproś o opiekę nad mieszkaniem. Jeżeli możesz, zainstaluj czasowy włącznik/wyłącznik oświetlenia (możesz w ten sposób oszukać złodzieja i sprawić wrażenie, że ktoś jest w domu). Spisz rzeczy wartościowe i sprzęt elektroniczny (szczególnie numery fabryczne). Spis weź ze sobą lub pozostaw u rodziny, znajomych, sąsiada (u osób, którym ufasz).

Podróż

Jeśli planujesz podróżować komunikacją publiczną (pociąg autobus) weź ze sobą tylko taką ilość gotówki, jaka jest ci niezbędna. Pieniądze na bilet włóż do portfela, resztę schowaj w wewnętrznych kieszeniach ubrania. Włóż je do 2-3 kieszeni (w przypadku kradzieży unikniesz dużych strat). Unikaj tłoku. Jeżeli wchodzisz do autobusu, pociągu uważaj na osoby podejrzanie się zachowujące. Nie pozostawiaj w przedziale bagażu bez opieki. Podróż samochodem dobrze zaplanuj. Przygotuj auto. Pamiętaj, okres jesienny charakteryzuje się pogorszoną i zmienną pogodą. Szybko zapadający zmierzch, częste opady, mgła, liście zalegające na jezdniach powodują, że widoczność jest ograniczona, a nawierzchnia dróg śliska. Dostosuj prędkość do warunków na drodze. Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków.

PAMIĘTAJ !!!

DROGA HAMOWANIA NA DRODZE POKRYTEJ MOKRYMI LIŚĆMI JEST ZNACZNIE DŁUŻSZA. NA WIĘKSZOŚCI DRÓG W OKOLICACH CMENTARZY ZOSTAŁA ZMIENIONA ORGANIZACJA RUCHU !!! UWAŻAJ I PATRZ NA ZNAKI.

Piesi

Idąc po zmierzchu poboczem drogi, weź ze sobą latarkę lub elementy odblaskowe. NIE WSTYDŹ SIĘ ODBLASKÓW - WIELU LUDZIOM URATOWAŁY ŻYCIE!!!

Cmentarze

Podczas porządkowania grobów swoich bliskich nie pozostawiaj swoich rzeczy bez opieki. Zadbaj o to, żeby torebka czy saszetka z dokumentami była zawsze przy tobie. Poinformuj policjantów o podejrzanych osobach wynoszących nadpalone znicze, a także kwiaty i wieńce. Pamiętaj - w tłoku na cmentarzach też mogą być kieszonkowcy. Schowaj pieniądze i dokumenty w miejscach trudno dostępnych dla złodzieja.

Policja przypomina o ograniczeniach w ruchu pojazdów ciężarowych powyżej 12 ton:

- 31.10.2018r. (środa) - zakaz w godzinach 18.00-22.00
- 01.11.2018r.- zakaz w godzinach 8.00-22.00.

 

 

 

 

 

 

 

Info: KPP Malbork

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.