Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Podsumowanie czwartej edycji SUPER GAME e-sport w Sztumie

Podsumowanie czwartej edycji SUPER GAME e-sport w Sztumie fot. Michał Jaworski / NW StudYo
Czwarta runda obecnego sezonu rozgrywek SUPER GAME e-sport zagościła w Sztumie oraz była współorganizowana przez tutejszy Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza wraz z Powiatem Sztumskim.

Na turnieju pojawiło się 8 drużyn pucharowych oraz 8 reprezentacji szkolnych. Mecze były bardzo wyrównane oraz obfitowały w wiele emocji. Zmagania rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9:00 w piątek. Drużyny szkolne toczyły zacięte rozgrywki o miejsce w półfinałach i finale. 

W sobotę poznaliśmy również finalistów HIRO Quersus Pucharu Polski w E-sporcie. Okazały się nimi takie drużyny jak: Vex.esport, EL ES PI DI oraz xDramacik.

Można zatem powiedzieć, że faworyci nie zawiedli. Pierwszy mecz półfinałowy przyniósł dużo emocji, gdyż drużyna EL ES PI DI potrzebowała rozegrać aż trzy mapy, aby wygrać to spotkanie i dostać się do finału. 
 

Drugi mecz półfinałowy był równie wyrównany. Skład grający pod nazwą Vex.esport potrzebował trzech map, aby pokonać drużynę xDeterminacja i dołączyć do EL ES PI DI w finale. Finał zgodnie z przewidywaniem większości zainteresowanych zakończył się zwycięstwem Vex.esport, które pokonało EL ES PI DI wynikiem 2:0 w mapach. Trzecie miejsca zajęła drużyna xDramacik. 

LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie również dostarczyły nam wielu wrażeń. Na turniej zjechały się reprezentacje szkół z całej Polski. Powiatowy Zespół Szkół w Redzie pokonał w wielkim finale Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie, ale sam mecz był niesamowity. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie, jednak ostatecznie zwycięzca mógł być tylko jeden. Trzecie miejsce zajął Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie.

Podczas wydarzenia odbywały się również liczne turnieje indywidualne, gdzie co każdą godzinę uczestnicy zaciekle walczyli o nagrody w grach: CS: GO, League of Legends i Quake Champions. Oprócz tego, przez cały czas trwania imprezy, odwiedzający próbowali swoich sił na symulatorze rajdowym Gran Turismo Sport. Rywalizacja była ogromna – uczestnicy walczyli do ostatniego przejazdu, aby poprawić swoje czasy okrążeń. 
 

Na wydarzeniu odbył się pokaz koparek kryptowalut, uczestnicy wysłuchali prezentacji jak zacząć przygodę z kopaniem oraz jakie są tego zalety i wady. 

Drużyny, które zajęły miejsca na podium w HIRO Quersus Pucharze Polski w E-sporcie: 

I miejsce – Vex.esport 
II miejsce – EL ES PI DI 
III miejsce – xDeterminacja 

Reprezentacje szkolne, które zajęły miejsca na podium w LG Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie: 

I miejsce – Powiatowy Zespół Szkół w Redzie 
II miejsce – Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie 
III miejsce – Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie 

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy sponsorom:

HIRO, Quersus, LG, NTT System, sklep.ntt.pl, MSI, Teetres Esport Clothing, FSP, Thermaltake, iXXL Studio Reklamy, iDrukarnia.pl, FOBOS INVEST, Hurtownia Papiernicza ELBO Kwidzyn, sonac: NATURAL INGREDIENTS, Sztumska Agencja Rozrywkowa Burczyk-Estrada, Elita - Meble Łazienkowe, Primet S.A., Bank Spółdzielczy w Sztumie, Zajazd Jonatan, Transport Lubiński, Softset, Foto Lipski, Poskór, Ventor, Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne Dzierzgoń, Józef Sarnowski, Hurtownia u Stacha Stanisław Remlein, Irena i Zbigniew Barnaś Sztum,  AŻ Rydwan, Unlimited Miners, JACZ.pl oraz Pukawka.pl.

Szczególne podziękowania należą się Zespołowi Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie oraz Powiatowi Sztumskiemu za goszczenie debiutanckiej edycji rozgrywek SUPER GAME e-sport w Sztumie!

 

 

 

 

Info: P. Maśnica

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.