Wydanie nr 274/2020, Środa 30.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wariat na drodze w Kątach Rybackich. Złamał kilka przepisów jednocześnie. Kierowcy grozi surowa kara

W drodze na plażę w Nowym Świecie gdzie odbywała się uroczystość symboliczngo rozpoczęcia budowy przekopu Mierzei udało nam się nagrać "Mistrza Kierownicy" - kierujący pojazdem dopuścił się zbiegu wykroczeń - pisze rzecznik KPP w Nowym Dworze Gdańskim. Niecierpliwość na drodze może go teraz słono kosztować.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Komendą Powiatową Policji w Nowym Dworze Gdańskim:

"W odpowiedzi na Pana zapytanie, Komenda Powiatowa Policji w Nowy Dworze Gdańskim informuje, że kierujący pojazdem dopuścił się zbiegu wykroczeń (wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim. Naruszenie zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu oraz niestosowanie się do znaku poziomego lini P-4). Za powyższe grozi mandat do 1000 zł oraz 10 pkt karnych

Zasady związane z przyznawaniem punktów reguluje ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego (Dz. U. z 2012 roku, poz. 488).

Zgodnie z: § 2 pkt. 4 ww. rozporządzenia: „Jeżeli kierowca jednym czynem naruszył więcej niż jeden przepis ruchu drogowego, w ewidencji uwidacznia się wszystkie naruszenia, przypisując każdemu odpowiednią liczbę punktów, z zastrzeżeniem ust. 5–9”, ust. 7. Jeżeli w związku z wyprzedzaniem tego samego pojazdu albo kolumny rowerów, wózków rowerowych lub kolumny pieszych kierowca dopuścił się naruszeń określonych w załączniku nr 1 kodami B 02, C 11 lub F 01 do F 09, do ewidencji wpisuje się to naruszenie, któremu przypisano największą liczbę punktów. Jeżeli dwu lub więcej naruszeniom przypisano taką samą liczbę punktów, wpisuje się to naruszenie, które ma mniejszy znacznik literowy i liczbowy.

Gdzie na nagraniu:
- wyprzedzanie na przejściu B02
- wyprzedzanie na skrzyżowaniu F06
- przekroczenie linii P-4 C11

Funkcjonariusz na miejscu może odstąpić od ukarania mandatem i skierować wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Malborku. Funkcjonariusz może również zatrzymać fakultatywnie prawo jazdy kierującemu z jednoczesnym skierowaniem wniosku o ukaranie do Sadu Rejonowego w Malborku.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Beata
Beata 18.10.2018, 15:14
zabrać prawko dożywotnio !
widz
widz 18.10.2018, 15:13
ciekawe czy policja z NDG ruszy 4 litery i złapie wariata
czytelnik
czytelnik 18.10.2018, 14:56
a gdzie video?