Wydanie nr 221/2020, Sobota 8.08.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Szkoła kompetencji przyszłości - nauczyciele I LO z Malborka na szkoleniu

Szkoła kompetencji przyszłości - nauczyciele I LO z Malborka na szkoleniu fot. Agnieszka Kuper/ 82-200.pl
Zwolnieni z teorii to program skierowany do szkół otwartych na nowoczesne i praktyczne metody nauczania. Od 4 lat organizowana jest największa olimpiada w Polsce, gdzie realizowane są projekty społeczne.

Program ten powstał jako odpowiedź na brak u młodych ludzi, którzy wychodzą na rynek pracy, praktycznych kompetencji, co utrudnia im znalezienie pierwszego zatrudnienia. Pracodawcy w badaniach wskazują, że brakującymi, a pożądanymi umiejętnościami są m.in. praca w zespole czy skuteczna komunikacja. Podczas udziału w programie uczestnicy mają za zadanie trenowanie tych umiejętności, robiąc w rzeczywistości swój projekt społeczny. Jednocześnie, ucząc się praktycznie dla siebie, uczestnicy działają na rzecz innych.

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie I LO realizujący projekt „Restart młodości” zdobyli nagrodę Złotych Wików- dla najlepszych projektów w temacie Społeczeństwo obywatelskie w Polsce, oraz Srebrne Wilki za najlepszy projekt w województwie pomorskim. Dyrektor Hanna Lalak oraz nauczycielka geografii i podstaw przedsiębiorczości, Małgorzata Konkol-Cioch, miały okazję być wraz z nagrodzonym zespołem na uroczystej gali w Warszawie.

Pokłosiem sukcesu uczniów było zaproszenie I LO do programu Szkoła kompetencji przyszłości. 
 

Małgorzata Konkol- Cioch oraz Izabela Łukasiewicz wzięły udział w szkoleniu zorganizowanym w Warszawie, mającym na celu zachęcenie więcej uczniów do zrobienia własnych projektów społecznych, dzięki czemu będą mieli szansę wpływać na swoje otoczenie i uczestniczyć w rozwiązywaniu lokalnych problemów.
Nauczyciele mieli okazję osobiście poznać finalistów poprzednich edycji Zwolnionych z teorii oraz usłyszeć ,czego od nich oczekują 

 

 

 

 

 

Info i foto: Agnieszka Kuper/ 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.