Wydanie nr 191/2020, Czwartek 9.07.2020
imieniny: pokaż (22 imiona)Lukrecja, Zenona, Sylwia, Anatola, Adolfina, Anatolia, Weronika, Ludwika, Patrycjusz, Róża, Zenon, Florianna, Floriana, Hieronim, Mikołaj, Lucja, Teodoryk, Antoni, Kornel, Korneli, Korneliusz, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Koniec sezonu startowego kajakarzy MKS Nogat

Koniec sezonu startowego kajakarzy MKS Nogat fot. Andrzej Lewandowski
W niedzielę 07.10.2018 r. w Człuchowie reprezentacja kajakarzy Malborskiego Klubu Sportowego Nogat startowała w Długodystansowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego . Były to regaty zakończenia sezonu w kajakarstwie klasycznym.

 Osiągnięte wyniki są dobrymi rezultatami malborskich  kajakarzy w kończącym się sezonie.

Bezkonkurencyjny okazał się Wiktor Żarski , startujący  na dystansie 3000 m, który w województwie nie miał sobie równych. Przypomnijmy, że Wiktor jest członkiem Kadry Juniorów i po ostatnich Regatach Nadziei Olimpijskich w Poznaniu został sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród polskich  juniorów. Bardzo dobrze zapowiada się na przyszły sezon grupa młodzików i dzieci.

Świetny  występ odnotował Maciek Kaźmierczak zdobywając w wyścigu K-1 1000 m. rocznika 2007 trzecie miejsce i swój pierwszy medal.

 Blisko pozycji medalowej na piątym miejscu  uplasował się starszy brat Maćka, Marek Kaźmierczak w roczniku 2004 przypłynął na piątym miejscu .

Adam Skrabek w roczniku 2006 był piąty na dystansie 1000 m.

Na wyróżnienie zasługują również dwaj młodzicy, Krzysztof Rybka i Sebastian Firek startujący w konkurencji K-1 na dystansie 2000 m, którzy świetnie płynęli lecz myląc boje nawrotowe niestety nie zostali sklasyfikowani .

Pozostali zawodnicy ukończyli swoje wyścigi  zajmując miejsca w pierwszej ósemce.  

Niedzielne regaty kończyły starty zawodników MKS Nogat  w imprezach województwa pomorskiego  ale nie zakończyły sezonu startowego. Za dwa tygodnie w Wałczu odbędzie się kończący sezon 3. Puchar Polski w Kajakarstwie Klasycznym, Zawody Konsultacyjne Juniorów w których wystartuje reprezentant Wiktor Żarski.

Miejsce w tych zawodach będzie miało znaczny wpływ na decyzje trenera Kadry Polski przy ustalaniu składu juniorów biorących udział w szkoleniu centralnym podczas okresu przygotowawczego.
 

 

 

 

Info i foto: MKS NOGAT Andrzej Lewandowski

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.