Wydanie nr 153/2020, Poniedziałek 1.06.2020
imieniny: pokaż (16 imion)Bernard, Nikodem, Alfons, Symeon, Fortunat, Magdalena, Eunika, Konrad, Felin, Felina, Ischyrion, Juwencja, Juwencjusz, Justyn, Teobald, Pamela
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zawodnicy malborskiego UKS Bombek SP3 rozpoczęli sezon na lodzie.

Zawodnicy malborskiego UKS Bombek SP3 rozpoczęli sezon na lodzie. fot. Sławomir Nawrocki
Malborski zespół dzięki współpracy z Klubem UKS Wikingowie Elbląg i HUKS Niedźwiadki Gdynia w sezonie 2018/2019 będzie rywalizował w kategorii U12 (żak młodszy). Zawodnicy zagrali dwa mecze w Warszawie z Ligią I i Legią II. Niestety, co było do przewidzenia, pierwszy mecz nie należał do udanych.

Niestety, co było do przewidzenia, pierwszy mecz nie należał do udanych. Hokeiści z po raz pierwszy od marca weszli na lód i od razu musieli walczyć o punkty w ligowym meczu, przegrywając niestety wysoko z zawodnikami z Warszawy. Legioniści trenują na lodzie od początku sierpnia, nasi zawodnicy wejdą na lód dopiero w listopadzie. Choć wynik był wysoki,  przy odrobinie szczęścia bombersi mogli strzelić kilka bramek. Ta sztuka udała się w kolejnym meczu, gdzie to nasi zawodnicy co chwila stwarzali sobie sytuacje bramkowe i przeważali w każdej z trzech rozgrywanych tercji z Legią Warszawa.

W pierwszej tercji wspólny zespół prowadził już 6:0, ostatecznie wygrywając 12:3. Bramki dla malborskiego zespołu strzelali:

Wojtek Czerniewski, Marcel Sarnowski - 2, Michał Muczeński - 3, Miłosz Pakulski - 3, Tymek Bołtryk, Jakub Wocial, Maciej Chojniak.

Oprócz strzelców bramek bardzo dobrze zaprezentowali się :

Krzyś Ciesielski, Michał Król, Miłosz Rukat, Bołtryk Juliusz, Tanaś Nikodem, Wensker Krzysztof, Jaśniewski Szymon, Dobrzyński Bartosz.

Za tydzień zespół żak młodszy (U12) jedzie na kolejne mecze ligowe do Łodzi. 

Michał Sadowski wychowanek UKS Bombek grający na wypożyczeniu w Klubie Sokoły Toruń zadebiutował w rozgrywkach I ligi w Gdańsku z GKS Stoczniowiec. W sobotnim meczu zespół z Torunia przegrał 1:4, w dniu kolejnym to torunianie zwyciężyli 6:5. Michał Nawrocki wychowanek z Malborka w tym sezonie reprezentuje niemiecki zespół DEG Dusseldorf. Klub Michała zwyciężył w zeszłym tygodniu z wicemistrzem Niemiec Eisbaren Berlin, a w miniony weekend z ESC Dresden i prowadzi w tabeli rozgrywek U17. Michał asystował przy jednej z bramek. Bartek Grabara kolejny wychowanek malborskiego Klubu rywalizuje w Centralnej Lidze Juniorów w barwach Sokołów Toruń. 

 

 

 

 

 

Info i foto: Sławomir Nawrocki

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hokej


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.