Wydanie nr 194/2020, Niedziela 12.07.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Feliks, Paweł, Leon, Epifania, Jan Gwalbert, Leona, Weronika, Euzebiusz, Andrzej, Henryk, Natan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborscy policjanci spełnili marzenie 17-latka z zespołem Aspergera.

Malborscy policjanci spełnili marzenie 17-latka z zespołem Aspergera. fot. Pomorska Policja
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku spełnili marzenie siedemnastolatka z zespołem Aspergera. Na jeden dzień chłopiec został policjantem o czym marzył od najmłodszych lat.

W czwartek w szeregach malborskich policjantów służył wyjątkowy funkcjonariusz. Siedemnastoletni Jakub z zespołem Aspergera marzy o tym, że jak dorośnie będzie służył w Policji. Mundurowi postanowili, że ten jeden dzień będzie dla Jakuba wyjątkowy i niezapomniany. 

Siedemnastolatek ubrany w prawdziwy policyjny mundur zaczął służbę od odprawy u komendanta. Punktualnie o 14.00 Jakub zameldował się u szefa malborskich stróżów prawa. Po odprawie wraz z przewodnikiem psa i jego podopiecznym Aresem policyjnym radiowozem ruszyli patrolować miasto. W trakcie służby dyżurny poinformował patrol, że na terenie ogródków działkowych doszło do włamania do jednej z altanek. Policjanci przygotowali dla Jakuba upozorowane zdarzenie. Na miejscu czekał na chłopca zmartwiony właściciel, który stwierdził, że ktoś włamał się do jego altanki i ukradł mu piłę spalinową. Jakub pocieszył właściciela i powiedział, że mu pomoże. 

Razem z patrolowcem i psem ruszyli sprawdzić teren. Po krótkiej chwili pies podjął trop i na jednej z działek Jakub zauważył podejrzanego mężczyznę. Wspólnie z przewodnikiem psa i Aresem młody „rekrut” zatrzymał włamywacza i zamknął go w policyjnym areszcie. 

Po pomyślnie zakończonej akcji dzielny stróż prawa dalej pełnił służbę kontrolując pojazdy na drodze. Dla wzorowych kierowców był cukierek, a dla tych co popełnili wykroczenie drogowe czekał przymusowy sok z cytryny. Na koniec Jakub otrzymał dyplom za wzorowo pełnioną służbę i mały upominek. Tak oto spełniły się marzenia siedemnastoletniego Jakuba.

 

 

 

 

Info i foto: Pomorska Policja

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.