Wydanie nr 268/2020, Czwartek 24.09.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. 46-latek otrzymał zakaz zbliżania się oraz musiał opuścić mieszkanie.

Znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. 46-latek otrzymał zakaz zbliżania się oraz musiał opuścić mieszkanie. fot. https://www.pomorska.policja.gov.pl
Tczewscy policjanci zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzewanego o pobicie żony. Do przestępstwa doszło w jednym z tczewskich mieszkań. Zatrzymany mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj 46-latek usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną oraz uszkodzenia ciała. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec zatrzymanego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia mieszkania.

3 września br. po godzinie 17.30 policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie o awanturze domowej, do której miało dojść w jednym z mieszkań w Tczewie. Interweniujący mundurowi ustalili, że 46-letni mężczyzna podczas kłótni z żoną szarpał i bił pokrzywdzoną powodując obrażenia ciała. Policjanci na miejsce wezwali zespół ratownictwa medycznego, który zabrał kobietę do szpitala, gdzie została jej udzielona pomoc medyczna.

Stróże prawa podczas rozmowy ze sprawcą wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna od dłuższego czasu wszczynał awantury domowe, dlatego funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie znęcania się fizycznego i psychicznego oraz sporządzili Niebieską Kartę. 

 
Interweniujący policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o popełnienie przestępstwa związanego z przemocą w rodzinie i doprowadzili go do policyjnego aresztu. 
 
46-latek został już przesłuchany i usłyszał już zarzuty dotyczące znęcania się fizycznego i psychicznego oraz uszkodzenia ciała. Wczoraj na wniosek śledczych prokurator dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia mieszkania na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
 
Policjanci przypominają, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną – jest przestępstwem ściganym przez prawo. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich doznaje krzywd ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc. Osoby, które nie radzą sobie z emocjami i stosują przemoc także mogą uzyskać stosowną pomoc dla siebie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Info i foto: https://www.pomorska.policja.gov.pl
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Widz
Widz 07.09.2018, 17:05
Ofiary przemocy domowej muszą sobie często radzić same przez lata z traumą jakiej doznają, a ślady w ich psychice zostają na zawsze . Straszne, że tylko tyle do 5 lat...
 Bea
Bea 07.09.2018, 17:00
Taki wyrok to nie wyrok. Wróci i co ta kobieta zrobi? Bite kobiety nie są dobrze chronione przed oprawcami
kobieta
kobieta 07.09.2018, 14:18
O skur* !