Wydanie nr 223/2020, Poniedziałek 10.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bernard, Amadea, Wawrzyniec, Wierzchosław, Asteria, Hugona, Bożydar, Wirzchosław, Filomena, Prochor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Bezpieczna droga do szkoły: Spotkanie dzielnicowego z uczniami Szkoły Podstawowej w Starym Polu

Bezpieczna droga do szkoły: Spotkanie dzielnicowego z uczniami Szkoły Podstawowej w Starym Polu fot. KPP Malbork
W ramach akcji pn. BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY dzielnicowy spotkał się z uczniami klas pierwszych, drugich i trzecich w Szkole Podstawowej w Starym Polu. Podczas tej wizyty policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu się w trakcie drogi do szkoły i powrotu do domu. Funkcjonariusz przypomniał również o konieczności noszenia odblasków, żeby być widocznym na drodze.

W poniedziałek i wtorek dzielnicowy z Posterunku Policji w Starym Polu przeprowadził spotkania z uczniami klas I-III w szkole podstawowej. Funkcjonariusz rozmawiał z najmłodszymi o tym jak bezpiecznie poruszać się po drodze, kiedy należy obowiązkowo nosić odblaski oraz jak przechodzić bezpiecznie po przejściach dla pieszych. Uczniowie wspólnie z policjantem powtórzyli numery telefonów alarmowych oraz wymienili przypadki, w których potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia.

Takie spotkania mundurowych z uczniami odbywają się w szkołach całego powiatu. W następnym tygodniu zostały zaplanowane kolejne spotkania z dziećmi w ramach trwającej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

 

 

 

 

 

Info i foto: KPP Malbork

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.