Wydanie nr 157/2020, Piątek 5.06.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Walter, Waleria, Dobrociech, Bonifacy, Nikanor, Igor, Hildebrand, Hildebranda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ochroniarz malborskiego marketu udaremnił kradzież. 18-letni złodziej wpadł na lotnisku w Gdańsku.

Ochroniarz malborskiego marketu udaremnił kradzież. 18-letni złodziej wpadł na lotnisku w Gdańsku. fot. KPP Malbork
Policjanci z Malborka ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie dokonania kradzieży rozbójniczej na pracowniku ochrony jednego z marketów na terenie miasta. Wczoraj kryminalni zatrzymali 18-latka na lotnisku w Gdańsku udaremniając mu opuszczenie kraju. Do zdarzenia doszło 1 marca br. Ochroniarz ujął sprawcę kradzieży perfum o wartości 209 zł., który szarpiąc się i uderzając pracownika uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając łup. Wczoraj prokurator zastosował wobec zatrzymanego policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracujący nad sprawą usiłowania kradzieży rozbójniczej na 60-letnim pracowniku ochrony jednego z malborskich marketów, wczoraj rano zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Malborka. Mężczyzna 01 marca br. około godziny 19.00 został ujęty przez ochroniarza jako sprawca kradzieży perfum o wartości 209 zł. 18-latek , żeby się wyswobodzić z rąk pracownika, szarpał go i uderzał. Udało mu się uciec, jednak bez skradzionego towaru.

Dzięki szeroko zakrojonym działaniom operacyjnym kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę na lotnisku w Gdańsku udaremniając mu wylot z kraju. Mężczyzna był również podejrzany w dwóch innych sprawach: kradzieży tabletu o wartości 700 zł i oszustwa na kwotę 370 zł. Wczoraj śledczy przedstawili 18-latkowi zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto: KPP Malbork

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.