Wydanie nr 224/2020, Wtorek 11.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lukrecja, Herman, Włodzimierz, Tyburcja, Zuzanna, Ligia, Aleksander
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

"Przetwarzanie" - wystawa prac Ewy Niewolskiej w Malborku

fot. 82-200.pl
Malborskie Centrum Kultury i Edukacji Galeria Nova zaprasza na wernisaż prac Ewy Niewolskiej "Przetwarzanie"

Ewa Niewolska – ur. 1985,mieszka, pracuje i tworzy w okolicach Ryjewa. Studia historyczne, a następnie artystycznez wyróżnieniem ukończyła w Olsztynie. Na koncie: wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych głównie w kraju, nagrody i wyróżnienia.

 

Artystka o swojej twórczości:

Po dłuższym zastanowieniu się nad kilkoma słowami, w które chciałabym zaopatrzyć moją wystawę, najtrafniejszym skojarzeniem nasuwającym się do głowy jest PRZETWARZANIE. Moje malarstwo w zasadzie od początku zainspirowane było przestrzenią. Właściwie nie potrafię dogłębnie odpowiedzieć, dlaczego tak się stało. Być może właśnie ta sfera jest dla mnie najdogodniejsza (najbezpieczniejsza?), aby wyzwolić swoją wrażliwość, oddać nastroje, jednocześnie mając na względzie fakt, iż zetknie się z potencjalnym odbiorcą. Przestrzeń może być dosłowna, jeśli dotyczy bezpośredniego obcowania z nią. Tak właśnie jest kiedy maluję moje rodzinne strony - Ryjewo, okolice. Bliskość i ciągła potrzeba eksplorowania tych miejsc jest tu kluczowa.

Przestrzeń może stać się również pretekstem, punktem przenoszącym w pewną „niedosłowność”. Wówczas przestaje być sama w sobie podmiotem, a przedmiotem do ukazania tego, co nieuchwytne jest dla mnie jako konkret. A kryje się pod tą nieuchwytnością cała gama stanów, nastrojów, myśli. Całe to zmaganie z płótnem nie jest jedynie zabiegiem estetycznym i artystycznym, ale przede wszystkim wysiłkiem emocjonalnym i intelektualnym. Każdy z tych obrazów jest niejako przetwarzaniem. Wycinka rzeczywistej przestrzeni w obraz, bądź wycinka pewnego stanu wewnętrznego w obraz. Pełen realizm zostawiam fotografii i nie śmiem wkraczać w jej możliwości. Sobie natomiast zostawiam możliwości jakie daje mi zestawienie obrazu, chwilowego odczucia, dłuższych przemyśleń no i umiejętności przetworzenia tego w całość.

 

Zapraszamy na wernisaż w środę 5 września, godzina 18:00. Wystawa czynna do 21 września w godzinach pracy Szpitala Jerozolimskiego.

 

 

 

 

 

Info i foto: 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.