Wydanie nr 224/2020, Wtorek 11.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lukrecja, Herman, Włodzimierz, Tyburcja, Zuzanna, Ligia, Aleksander
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wypadki drogowe w Solnicy i Orłowie. Ranni przewiezieni do szpitala.

Wypadki drogowe w Solnicy i Orłowie. Ranni przewiezieni do szpitala. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
20 sierpnia br. policjanci nowodworskiej drogówki pracowali przy dwóch poważnych zdarzeniach drogowych, do których doszło na krajowej 7. Około godziny 8:00 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Solnica a zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu otrzymał około godziny 12:40. Wtedy to, doszło do zdarzenia czołowego dwóch pojazdów w miejscowości Orłowo. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny zdarzeń.

20 sierpnia br. około 8:00 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Solnica doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci drogówki natychmiast udali się we wskazane miejsce. Na miejscu technik zabezpieczył ślady, funkcjonariusze przesłuchali świadków oraz sporządzili oględziny miejsca zdarzenia jak również oględziny pojazdu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 43-letnia kierująca pojazdem, jadąc w kierunku Gdańska z niewyjaśnionych przyczyn, najprawdopodobniej w wyniku zmęczenia, zjechała z drogi i wjechała w pobliskie pole. Pasażerowie nie doznali poważniejszych obrażeń natomiast kierująca z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala. W tym przypadku utrudnień w ruchu nie było.

 

Do kolejnego zdarzenia doszło około godziny 12:40. Dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o czołowym zderzeniu pojazdów w miejscowości Orłowo. 

z Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce. Również w tym przypadku na miejsce został od razu wysłany technik. Policjanci, z uwagi na zablokowaną drogę, wprowadzili objazd przez miejscowość Ostaszewo. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, sporządzili oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia a także przesłuchiwali świadków, którzy byli na miejscu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 25- letni kierujący pojazdem m-ki Citroen jadąc w kierunku miejscowości Gdańsk z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący pojazd m-ki Nissan, kierowany przez 34- latka.

W wyniku zdarzenia dwójka dzieci w wieku 6 i 8 lat jadących w pojeździe Nissan z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Utrudnienia w ruchu trwały prawie 3 godziny.

 

W obu przypadkach funkcjonariusze zbadali trzeźwość uczestników zdarzeń. 

Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Okoliczności wypadków wyjaśniają funkcjonariusze z KPP Nowy Dwór Gdański.

 

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność.

 

 

 

 

Info i foto: KPP Nowy Dwór Gdański 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.