Wydanie nr 159/2020, Niedziela 7.06.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Lukrecja, Paweł, Anna, Robert, Jarosław, Antoni, Hadriana, Wisław, Ciechomir, Wiesława, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kajakarz Malborskiego Klubu Sportowego Nogat Wicemistrzem Świata

Kajakarz Malborskiego Klubu Sportowego Nogat Wicemistrzem Świata fot. Andrzej Lewandowski
W dniach 15-19 sierpnia na torze regatowym w Montemor -o- Velho w Portugalii odbyły się Mistrzostwa Świata Masters w Kajakarstwie.

Zawodnik Nogatu Maciej Rychlik  znalazł się w składzie ekipy reprezentującej Polskę. W kategorii K-2 1000 m wraz z Adamem Wysockim ze Sparty Augustów, po eliminacjach do finału, zdobyli drugie miejsce zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrzów Świata.
 

Należy wspomnieć, że partner reprezentacyjny  Macieja Rychlika z osady w K-2, Adam Wysocki jest  olimpijczykiem i  wielokrotnym medalistą mistrzostw Świata i Europy. 
 

Maciej Rychlik zakończył wieloletnią karierę sportową jako junior czołówki Polski w kajakarstwie z dorobkiem medalowym mistrzostw Polski. Od dwóch lat wznowił treningi, którym poświęca czas dwa razy dziennie  jako masters, wspólnie z młodymi kajakarzami z MKS Nogat. Ciężka praca zaowocowała zdobyciem tytułu Mistrza Polski w 2017 r. w konkurencji K-1 a w konsekwencji  aktualnym tytułem Wicemistrza Świata.

Start  zawodnika MKS Nogat w Mistrzostwach Świata, możliwy był dzięki sponsorowi, firmie CHIESI POLAND Sp. z O.O. Za trzy tygodnie w dniach 14-15 09.2018 r. w Wałczu zawodnik Nogatu startuje w Mistrzostwach Polski  Masters.

 

 

 

 

 

 

Info i foto: Andrzej Lewandowski

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.