Wydanie nr 157/2020, Piątek 5.06.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Walter, Waleria, Dobrociech, Bonifacy, Nikanor, Igor, Hildebrand, Hildebranda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

350 krzewów konopi indyjskich zabezpieczone przez policje. Dwaj mężczyźni wpadli podczas podlewania upraw.

350 krzewów konopi indyjskich zabezpieczone przez policje. Dwaj mężczyźni wpadli podczas podlewania upraw. fot. policja.pl
350 krzewów konopi indyjskich trafiło do policyjnego depozytu. Funkcjonariusze zatrzymali także 2 mężczyzn w wieku 22 i 29 lat. Obaj byli obecni na plantacji i zostali zatrzymani w chwili, gdy podlewali sadzonki konopi. Obaj decyzją sądu zostali także tymczasowo aresztowani.

Dwaj mężczyźni w wieku 22 i 29-latek pod koniec maja br. założyli plantację konopi indyjskich w kompleksie leśnym pomiędzy Młynarami, a Pieniężnem. Znajdowało się na niej 350 sadzonek konopi. Praca operacyjna elbląskich policjantów oraz funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie pozwoliła na ustalenie dokładnego miejsca uprawy konopi.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani na samej plantacji, w chwili gdy podlewali sadzonki konopi. Zarówno 22 jak i 29-latek nie byli wcześniej notowani. Obaj usłyszeli zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy, która mogła dostarczyć znacznej ilości narkotyku.

Za taki czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wczoraj decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

 

 

 

 

Info i foto : policja.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
elo
elo 25.07.2018, 08:24
Jayo - powiedz to bliskim, których narkomani zostawili, bo narkotyki byly dla nich wazniejsze - a zaczynali wlasnie od trawki.....
Widzka
Widzka 25.07.2018, 10:43 (odpowiedź do elo)
Trawa nie uzależnia, chyba, że ktoś naprawdę jest bardzo słaby. Uważam, że wszystko jest dla ludzi. Weź pod uwagę ile osób uzależnionych od alkoholu zostawiło swoich bliskich przez picie a ile jak ty to nazywasz narkomanów, którzy "zaczynali od trawki". Większość zaczyna od alkoholu, kiedy on nie daje frajdy sięgają po jakieś dopalacze i inne świństwa a najczęściej trawa jest dla takich osób za słaba. Inni kulturalni użytkownicy marihuany przez to mają problem bo są szykanowani, no bo przecież są narkomanami. Na całym świecie praktycznie konopie indyjskie leczą, w Polsce zabijają... Cała nagonka na tą bezpieczną roślinę jest przez nasz Polski system a dlaczego? Bo koncerny tytoniowe, alkoholowe i farmaceutyczne będą miały mniejsze obroty. Tak jak są legalne napoje wyskokowe i nie każe Ci nikt ich pić na siłę tak powinno być z marihuaną, niech będzie legalna, niech kto chce to korzysta a innym nic do tego. Za twarde narkotyki i dopalacze kary powinny być jeszcze bardziej surowe bo to badziewie naprawdę zabija. Ze wszystkim trzeba podchodzić z głową. Kto ma zdrową głowę będzie korzystał z zioła dokładnie tak samo jak z alkoholu, od święta, kiedy jest chęć. Tyle ode mnie.
Jayo
Jayo 24.07.2018, 23:13
Uważam że to nic złego trawka powołuje rozluźnienie i lepszy humor, alkohol jest gorszy i jest legalny - to jakas paranoja ciemnota...