Wydanie nr 188/2020, Poniedziałek 6.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Niegosław, Dominika, Nazaria, Dominik, Ignacja, Gotard, Agrypina, Chociebor, Zuzanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Obchody 50-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Szawałdzie.

Obchody 50-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Szawałdzie. fot. UG Malbork
Dnia 30 czerwca 2018 r. w miejscowości Szawałd odbyły się obchody 50-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Szawałdzie. 

Po uroczystej mszy świętej w kościele filialnym św. Katarzyny odbyła się oficjalna część, w której zaproszeni gości wręczyli jednostce nagrody oraz upominki. Po zakończeniu uroczystej części przybyli goście oraz Druhowie zostali zaproszeni na obiad oraz słodki poczęstunek.

Krótka historia istnienia OSP Szawałd:

Ochotnicza Straż Pożarna w Szawałdzie powstała w 1968r, swoją siedzibę miała wówczas na terenie zakładu rolnego „ SADOWO” głównie służyła do zabezpieczenia przeciwpożarowego obiektów należących do owego zakładu. Po upadku zakładu rolnego straż przejęła Gmina Malbork która zaopatrzyła OSP w samochód marki ŻUK.

Kilka lat później jednostkę zaopatrzono w lepszy samochód a był nim STAR 244, który w bieżącym roku został przekazany innej jednostce. W 2012r, firma ENI POLSKA dofinansowała Ochotniczą Straż Pożarną w Szawałdzie na kwotę 50 tys, złotych na zakup niezbędnego sprzętu do działań ratowniczo- gaśniczych. Dwa lata później został nadany dla jednostki sztandar.

Bieżący rok okazał się dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Szawałdzie bardzo owocny, gdyż otrzymała nowszy, lepszy i sprawniejszy samochód bojowy INVECO CARGO 130E23 zakupiony w całości z budżetu Gminy Malbork. Obecnie jednostka liczy ok. 20 Druhów. Prezesem jednostki jest dh. Lech Majka. Druhowie z OSP Szawałd ciągle podnoszą swoje kwalifikacje, chętnie biorą udział w szkoleniach oraz ćwiczeniach, aby móc jeszcze bardziej czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców. Godnie reprezentują hasło „ BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA RATUNEK” jak przystało na prawdziwych rycerzy Floriana.

Obecny skład Ochotniczej Straży Pożarnej w Szawałdzie:

1. Prezes Dh . Lech Majka,

2. naczelnik Kazimierz Skrobiś,

3. sekretarz Karolina Stasiołek,

4. kierowca-gospodarz Krzysztof Krupa,

5. drugi kierowca Łukasz Szalkowski,

6. druh Krystian Dykowski,

7. druh Krystian Oliwniak,

8. druh Andrzej Krupa.

 

 

 

 

Info i foto : UG Malbork

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.