Wydanie nr 186/2020, Sobota 4.07.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Postrzelił 12-latkę z z pistoletu pneumatycznego. 24-letni mężczyzna trafił do aresztu.

Postrzelił 12-latkę z z pistoletu pneumatycznego. 24-letni mężczyzna trafił do aresztu. fot. policja.pl/ KWP w Gdańsku
Policjanci ustalili i zatrzymali 24-latka, który strzelał z pistoletu pneumatycznego na jednym z osiedli w Chojnicach. Zraniona została 12-letnia dziewczynka, która wraz z innymi dziećmi bawiła się w okolicy garaży. Zatrzymany sprawca trafił do policyjnego aresztu, a broń pneumatyczna, z której najprawdopodobniej mężczyzna strzelał została zabezpieczona. Policjanci złożyli wniosek poprzez prokuraturę do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu sprawca podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

W środę (27.06.br.) około godziny 19.00 dyżurny chojnickiej Policji został poinformowany przez lekarza Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach, że na oddział ratunkowy została przywieziona 12-letnia dziewczynka z urazem oka, po postrzeleniu z pistoletu pneumatycznego.

Po otrzymaniu takiej informacji policjanci podjęli natychmiastowe działania, w wyniku których ustalili okoliczności i świadków tego zdarzenia. Z ustaleń policjantów wynikało, że na jednym z osiedli w Chojnicach, w okolicach garaży przebywała grupa dzieci. W pewnym momencie pojawił się tam mężczyzna w wieku około 25 lat, który przedmiotem przypominającym broń zaczął strzelać w różnych kierunkach. Na skutek jego działania raniona została 12-letnia dziewczynka.

Policjanci po zebraniu szczegółowych informacji szybko ustalili tożsamość mężczyzny podejrzewanego o to przestępstwo i zatrzymali go jeszcze tego samego dnia w jego mieszkaniu. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Chojnic.

Policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli pistolet pneumatyczny z którego najprawdopodobniej mężczyzna strzelał.

24-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Dzisiaj śledczy poprzez prokuraturę wystąpili z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata.

 

 

 

 

 

Info i foto : policja.pl/ KWP w Gdańsku

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.