Wydanie nr 275/2020, Czwartek 1.10.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar budynku gospodarczego w Lasowicach Wielkich.Weekendowy raport malborskich służb mundurowych

Pożar budynku gospodarczego w Lasowicach Wielkich.Weekendowy raport malborskich służb mundurowych fot. OSP Stogi Malborskie
Malborskie służby mundurowe przybliżyły najważniejsze działania minionego tygodnia.

 

Raport straży pożarnej:

 

Dnia 21.06.2018 o godz. 00:21 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze mieszkania na parterze w Malborku na ul. Smoluchowskiego.
Po dojeździe  zastępów GBA 2,5/16 i GCBA 5/32,SCD-37 z JRG Malbork na miejsce zdarzenia zastano wyczuwalny swąd na klatce schodowej i wydobywający się dym z okna mieszkania na parterze.
Działania polegały : Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Przyczyną swądu na klatce schodowej oraz zadymienia, był przypalony garnek na kuchence elektrycznej w mieszkaniu na parterze. Przewietrzenie pomieszczeń  mieszkalnych oraz klatki schodowej (otwarcie okien).Sprawdzenie wykrywaczem wielogazowym MultiPro pomieszczeń mieszkalnych oraz klatki schodowej. Wykrywacz nie stwierdził obecność CO w mieszkaniu. Pouczono właściciela o sposobie zachowania się w przypadku zaistnienia podobnej sytuacji. Zakończenie działań i powrót do jednostki.
W zdarzeniu brały udział: 3 zastępy z JRG Malbork 
Czas trwania akcji: 20 min.

Dnia 24.06.2018 o godz. 02:58 otrzymaliśmy zgłoszenie pożarze budynku gospodarczego w Lasowicach Wielkich.
Po dojeździe zastępów GBA 2,5/16 z JRG Malbork i GBA 1,6/16 z OSP Lasowice Wlk. do miejsca zdarzenia zastano pożar budynku gospodarczego o konstrukcji ceglano-drewnianej. Pożarem objęta jest cała powierzchnia konstrukcji dachu.

Działania polegały na: Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Podanie dwóch prądów wody W-52 w natarciu. Do dysponowanie zastępów z OSP Stogi i OSP Szawałd. Ze względu na podejrzenie przebywających tam osób bezdomnych, z poddasza wyrzucono składowaną tam słomę. Do miejsca zdarzenia zadysponowano ZRM ze względu na złe samopoczucie właściciela obiektu. Po przebadaniu mężczyzny nie stwierdzono podstaw do jego zabrania. Przeszukanie pomieszczeń i stwierdzenie braku osób poszkodowanych. Prowadzenie prac rozbiórkowych z jednoczesnym dogaszaniem. Ugaszenie pożaru i zrzucenie z dachu jego luźnych elementów konstrukcji. Zakończenie działań. 
W zdarzeniu brał udział:  zastęp z JRG Malbork, OSP Stogi, OSP Lasowice Wielkie, OSP Szawałd.
Czas trwania akcji: 4 godz.34 min.

Pozostałe zdarzenia to:

Pożary: 2 x pożary trawy, przypalony garnek na kuchence, sadze w przewodzie kominowym, 2 x pożar budynku gospodarczego.
Miejscowe Zagrożenia: 4 x gniazdo owadów błonkoskrzydłych, kot w studzience kanalizacyjnej, 7 x powalone drzewo, plama oleju, 
Alarm fałszywy: Pomoc w otwarciu mieszkania innym służbą.

 

Robert Licznerski

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Malborku

 

 

Raport policji:

Od piątku do niedzieli (22-24.06.2018 roku) na drogach powiatu malborskiego doszło do 6 kolizji drogowych. Policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, dwóch kierowców, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, oraz jednego kierowcę, który przewoził o 3 osoby więcej niż pozwalały na to przepisy.
 

W piątek (22 czerwca 2018 roku) około godz. 17.50 policjant ruchu drogowego zatrzymał kierowcę jadącego samochodem marki BMW. W miejscowości Kościeleczki, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h mieszkaniec powiatu malborskiego jechał z prędkością 109 km/h. Tego samego dnia o godzinie 20.30 na ulicy Aleja Rodła w Malborku funkcjonariusz zatrzymał kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 58 km/h. W niedzielę około godziny 11.50 na ulicy Aleja Wojska Polskiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę samochodu marki Seat Inca, który przewoził 4 pasażerów. Z zapisu w dowodzie rejestracyjnym wynikało, że tym samochodem wolno było przewozić 2 osoby. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy utracili prawo jazdy na 3 miesiące.

asp. Katarzyna Marczyk

Komenda Powiatowa Policji w Malborku​

 

 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.