Wydanie nr 194/2020, Niedziela 12.07.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Feliks, Paweł, Leon, Epifania, Jan Gwalbert, Leona, Weronika, Euzebiusz, Andrzej, Henryk, Natan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Narazili Skarb Państwa na stratę 60 mln zł. Grupa przestępcza w rękach policji.

Narazili Skarb Państwa na stratę 60 mln zł. Grupa przestępcza w rękach policji. fot. https://pomorska.policja.gov.pl
Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej i celnikami, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się dokonywaniem nadużyć podatkowych na szeroką skalę i praniem brudnych pieniędzy.

Członkowie tej grupy podejrzani są o przestępstwa podatkowe w wyniku których Skarb Państwa został narażony na straty sięgające 60 milionów złotych w zakresie podatku VAT. Funkcjonariusze przeszukali wczoraj 27 miejsc na terenie całego kraju, gdzie zatrzymano dwóch prezesów spółek, którzy mogą mieć związek z nielegalnymi działaniami.

 
Wczoraj na terenie województwa pomorskiego, małopolskiego, śląskiego i mazowieckiego przeprowadzona została wspólna akcja funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz funkcjonariuszy i pracowników Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie i Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdańsku. Działania były wymierzone w zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się dokonywaniem nadużyć podatkowych na szeroką skalę oraz praniem brudnych pieniędzy.
W trakcie działań przeszukano łącznie 27 miejsc oraz zatrzymano dwie osoby – prezesów spółek, które pomimo milionowych obrotów, nie rozliczały się z urzędem skarbowym. Przeszukania dotyczyły m.in. mieszkań osób związanych z nielegalnym procederem, siedzib spółek i biur rachunkowych. Podczas czynności przeprowadzonych u jednego z zatrzymanych, funkcjonariusze znaleźli również nielegalną uprawę marihuany. Podejrzanego o to przestępstwo również zatrzymano wraz z całą uprawą i sprzętem do jej prowadzenia.
 
Nadzór nad śledztwem jest sprawowany przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku. 
 
Realizacja była wynikiem trwającego od kilku miesięcy śledztwa, dotyczącego rozpracowania zorganizowanej grupy przestępczej. Członkowie tej grupy podejrzani są o przestępstwa podatkowe w wyniku których Skarb Państwa został narażony na straty sięgające 60 milionów złotych w zakresie podatku VAT. Sprawa ma charakter rozwojowy.
 
 
 
 
Info i foto : https://pomorska.policja.gov.pl
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
AJ from M
AJ from M 15.06.2018, 02:04
Podkreślona na fotografiach obecność wizerunkowo sztucznie i nadwyraz kontrowersyjnej używki - Marihuany oddala czytelnika od tragizmu, związanego z procederem narażającym Skarb Państwa na straty o szacowanej wielkości 60 milionów polskich złotych.
Działania niezgodne z prawem, stanowiące podstawę do zatrzymania osób podejrzanych opisane są w artykule słowami: "podejrzenie o czynności narażające Skarb Państwa na straty" - tak sformułowany zespół postaw, przedstawiany jednoznacznie jako forma procederu sugeruje niepewność dowodową i newralgiczny dla dokonania klasyfikacji czynów moment zatrzymania osób podejrzanych.