Wydanie nr 186/2020, Sobota 4.07.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Znaleziono przy nim narkotyki. 22-latkowi grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych

Podczas minionego weekendu malborscy policjanci zabezpieczali szereg imprez na terenie naszego powiatu m.in. koncerty w Nowym Stawie oraz Open Air Day 2018 na lotnisku w Królewie Malborskim.

 

 

Raport policji:

W piątek (tj. 8 czerwca br.) podczas imprezy plenerowej w Nowym Stawie kryminalni zatrzymali mężczyznę ze znaczną ilością narkotyków. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Sylwia Kowalewska
Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

 

Raport straży pożarnej:

Kolizja 4 samochodów na DK22 na wysokości miejscowości Królewo Malborskie i w Gnojewie na DK 22. To najważniejsze wydarzenia ostatniego tygodnia

 

Dnia 07.06.2018 o godz. 14:51 otrzymaliśmy zgłoszenie o kolizji 4 samochodów na DK22 na wysokości miejscowości Królewo Malborskie.
Po dojeździe zastępu GBA 2,5/16 z JRG Malbork zastano kolizję drogowa czterech samochodów osobowych na drodze krajowej nr 22. Wszystkie pojazdy znajdowały się na jednym pasie ruchu. Brak osób poszkodowanych. Łącznie wszystkimi pojazdami podróżowało 5 osób w tym 9-cio miesięczne dziecko. 
Działania polegały na zakręceniu zaworu gazu instalacji LPG i odłączeniu akumulatora w samochodzie marki Chevrolet i odłączeniu akumulatorów 
w pozostałych autach. Wprowadzono ruch wahadłowy. Po zakończeniu prac Policji pomoc w załadunku aut na lawety. Sorpcja płynów eksploatacyjnych oraz usunięcie resztek powypadkowych na pobocze drogi Straty oszacowano na ok. 30 tyś zł.
W zdarzeniu brały udział: 1 zastępy z JRG Malbork i 1 OSP Stare Pole
Czas trwania akcji: 3 godz. 45 min.

Dnia 08.06.2018 o godz. 01:21 otrzymaliśmy zgłoszenie o kolizji w miejscowości Gnojewo na DK 22.
Po dojeździe do miejsca zdarzenia zastano kolizję drogową. W zdarzeniu brały udział - samochód osobowy marki Mercedes, którym podróżowali obywatele Rosji oraz kombajn rolniczy John Deere 975. Brak poszkodowanych. Oba pojazdy znajdowały się na poboczu drogi. Patrol Policji na miejscu zdarzenia.
Działania polegały na sorpcji płynów eksploatacyjnych i usunięciu resztek powypadkowych. 
Szkody oszacowano na Ok. 30 tyś zł.
W zdarzeniu brał udział: 1 zastęp z JRG Malbork
Czas trwania akcji: 55 min.

 

Pozostałe zdarzenia to:

Pożary: 2x pożary śmietnika,  4 x pożar trawy.
Miejscowe Zagrożenia: 2 x kolizja drogowa(4 auta; kombajn z osobówką), gniazdo os, plama płynów eksploatacyjnych, zablokowana winda.

 

Robert Licznerski

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Malborku

 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.