Wydanie nr 224/2020, Wtorek 11.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lukrecja, Herman, Włodzimierz, Tyburcja, Zuzanna, Ligia, Aleksander
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MCKiE złożyło wniosek o strefę kibica. Decyzja operatora zapadnie w najbliższych dniach.

9 maja minął termin zakładania wniosków o strefy kibica. MCKiE złożyło wniosek o licencję na transmisję najważniejszych spotkań mundialu w Rosji. Strefa kibica miałaby powstać na Wałach von Plauena i pomieścić kilkaset osób.

Złożyliśmy wniosek w wyznaczonym terminie. Wciąż czekamy na informację ze strony TVP. Strefa mogłaby być zorganizowana wzorem poprzedniej na Wałach von Plauena – informuje Aleksandra Kapejewska, dyrektor Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji.


Trybuna na wałach miałaby pomieścić kilkuset kibiców. Na telebimie zostanie wyświetlonych ok. 8 meczy. Oczywiście nie zabraknie spotkań Polaków oraz meczów półfinałowych i finału. Miejmy nadzieję że do końca z udziałem biało-czerwonych. Koszt udzielenia licencji to ok. 50 tysięcy złotych.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że MCKiE pokryje koszt z własnego budżetu, po czym zostanie skierowany wniosek do Rady Miasta o udzielenie wsparcia dla jednostki  celem pokrycia wydatków.
Mundial w Rosji rozpocznie się 14 czerwca i zakończy 15 lipca. Liczymy, że uda się wspólnie kibicować naszej reprezentacji.
 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.