Wydanie nr 196/2020, Wtorek 14.07.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kilkunastu cudzoziemców nielegalnie pracowało na Pomorzu

Kilkunastu cudzoziemców nielegalnie pracowało na Pomorzu fot. MOSG
14 obywateli Mołdawii nielegalnie pracowało na Pomorzu – ustalili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Władysławowie, którzy 9 maja zakończyli kontrolę legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców w jednej z agencji zatrudnienia na terenie powiatu puckiego.

Łącznie kontrolą objęto 198 obcokrajowców (179 obywateli Mołdawii i 10 Ukrainy). Funkcjonariusze ustalili, że 14 obywateli Mołdowy pracowało nielegalnie w branży rybnej i budowlanej na Pomorzu.

Naruszenie prawa polegało na fakcie powierzenie cudzoziemcom przez agencję pracy na warunkach innych, niż określone w oświadczeniach, nie dopełnił też obowiązku powiadomienia Powiatowego Urzędu Pracy o podjęciu bądź niepodjęciu pracy przez cudzoziemców. W sumie pracodawca popełnił 116 naruszeń ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Wobec pracodawcy Straż Graniczna skieruje wniosek do sądu o ukaranie. Wobec cudzoziemców wszczęte zostaną postępowania w sprawach o wykroczenie oraz administracyjne w kierunku wydania im decyzji o zobowiązaniu do powrotu.

 

 

 

 

 

Info i foto : MOSG

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.