Wydanie nr 188/2020, Poniedziałek 6.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Niegosław, Dominika, Nazaria, Dominik, Ignacja, Gotard, Agrypina, Chociebor, Zuzanna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Konkursy, koncert oraz bieg w programie listopadowych uroczystości - czyli Niepodległa w Nowym Stawie.

Konkursy, koncert oraz bieg w programie listopadowych uroczystości - czyli Niepodległa w Nowym Stawie. fot. pixabay.com
Nowostawski samorząd przygotowuje się do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie listopadowych uroczystości są m.in. konkursy, koncert oraz bieg dla Niepodległej.

Gmina Nowy Staw oraz Nowostawskie Centrum Kultury i Biblioteki są w trakcie przygotowywania programu obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku mieszkańcy będą mogli skorzystać z większej liczby wydarzeń upamiętniających ważną dla Polaków datę.

 
- 11 listopada będziemy świętować okrągłą, setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Mieszkańcy gminy Nowy Staw co roku pamiętają o uczczeniu tej ważnej dla nas rocznicy, ale tym razem przygotujemy jeszcze więcej wydarzeń, by nowostawianie mieli możliwość uczestniczenia w kilkudniowych obchodach na płaszczyźnie historycznej, kulturalnej i sportowej - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu.
 
 W kalendarz wydarzeń rocznicowych wpisał się już Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „Polska to My”. W tym roku uczniowie po raz kolejny będą mieli okazję przedstawić słowem i muzyką swoje przywiązanie do Ojczyzny. W konkursie organizowanym w Galerii Żuławskiej wezmą udział także osoby dorosłe.
 
- Mieszkańcy będą mogli wziąć udział także w teście wiedzy o Niepodległej - mówi Krzysztof Osijewski, dyrektor Nowostawskiego Centrum Kultury i Biblioteki. - Będzie to wydarzenie podobne w swojej formule do organizowanego wcześniej testu wiedzy o Nowym Stawie. Tym razem sprawdzimy, ile mieszkańcy wiedzą na temat historii Polski.
 
W ramach wydarzeń rocznicowych nowostawianie wezmą także udział w koncercie mieszanego chóru Lutnia z Malborka. Koncert planowany jest 11 listopada po mszy świętej w intencji Ojczyzny oraz uroczystym złożeniu kwiatów pod nowostawskimi pomnikami.
 
Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości będzie można uczcić także na trasie biegowej. W tym roku zorganizowana zostanie impreza sportowa skierowana do miłośników aktywnego wypoczynku. W planach jest wyścig na trasie o długości 5 km. Biegacze będą rywalizowali na ulicach Nowego Stawu i częściowo poza granicami miasta.
 
- Program obchodów stulecia odzyskania niepodległości cały czas się tworzy. Staramy się przygotować ciekawe propozycje dla mieszkańców, a o szczegółach wydarzeń będziemy informowali na bieżąco - zapowiada Krzysztof Osijewski.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Informacja Prasowa Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.