Wydanie nr 265/2020, Poniedziałek 21.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat malborski w czołówce rankingu Związku Powiatów Polskich

Powiat malborski w czołówce rankingu Związku Powiatów Polskich fot. JS PR&Media;
Powiat malborski jest jednym z dziewięciu najlepiej rozwijających się powiatów w Polsce. Wynika to z Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów prowadzonego przez Związek Powiatów Polskich. Nagrodę za zajęcie dziewiątego miejsca w kategorii powiatów z liczbą mieszkańców od 60 do 120 tysięcy odebrał w Warszawie starosta malborski Mirosław Czapla.
Ranking Związku Powiatów Polskich tworzony jest na podstawie punktacji przyznawanej za osiągnięcia w dziesięciu dziedzinach działalności samorządów. Składają się na niego punkty za: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu, wspieranie działań na rzecz społecznej gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz za działania promocyjne.
 
- Powiat malborski jest jednym z najlepiej rozwijających się samorządów w Polsce. Jest mi bardzo miło, że mogę takim powiatem kierować, że mogę pracować z tymi ludźmi, dyrektorami i kierownikami jednostek podległych - mówi Mirosław Czapla, starosta malborski. - Waga wyróżnienia jest duża, bo to nie był konkurs SMS-owy. Punkty przyznawane były za wszystko, co jest związane z działalnością powiatu.
 
Jak wyjaśnia Związek Powiatów Polskich, Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line.
 
- Postanowiłem, że weźmiemy w nim udział ze względu na ilość pieniędzy, która została pozyskana i zainwestowana w ten powiat - mówi Mirosław Czapla. - Myślę, że ta nagroda jest ukoronowaniem tego, co robiliśmy przez trzy lata i teraz kontynuujemy w czwartym roku kadencji. To nagroda także za to, że swietnie układa się nam współpraca ze wszystkimi gminami i miastami. Dziękuję za to wójtom i burmistrzom.
 
Starosta malborski odebrał nagrodę podczas XXIII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Warszawie. Na kwietniowej sesji Rady Powiatu Malborskiego  Mirosław Czapla przekazał ją na ręce Bogdana Kułakowskiego, przewodniczącego rady, bo to nagroda dla całego powiatu i właściwym miejscem dla niej jest Biuro Rady Powiatu Malborskiego.

 

 

 

 

 

 

 

Informacja Prasowa Powiatu Malborskiego

foto : JS PR&Media

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.