Wydanie nr 227/2020, Piątek 14.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uczeń malborskiego II LO Finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Mediewistycznej

Uczeń malborskiego II LO Finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Mediewistycznej fot. AJ/ 82-200.pl
Uczeń II LO Kajetan Biernacki z klasy 2c został Finalistą XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Mediewistycznej, organizowanej przez Uniwersytet Gdański.

I etap Olimpiady odbył się 16 marca w Sopocie, gdzie spośród 400 uczestników z całego kraju do II etapu zakwalifikowanych zostało 38 uczniów. II LO reprezentowały 3 osoby, nad którymi opiekę merytoryczną sprawowała Anna Jaszkowska: Joanna Fehrmann z klasy 1a, która uzyskała wynik 86 pkt., Patrycja Sobolewska klasy 1a, która uzyskała wynik 89 pkt i Kajetan Biernacki z klasy 2c , który z wynikiem 131 pkt zajął 20 miejsce i zakwalifikował się do II etapu Olimpiady.

19 kwietnia w Czersku odbyły się dalsze eliminacje, które trwały cały dzień, aż do późnych godzin wieczornych. Etap II obejmował 2 części; rozwiązanie testu z mapami, a następnie testu z zabytkami. Zmagania uczestników połączono z III Międzyuczelnianą Konferencją Naukową pod hasłem,, Kobieta w średniowieczu’’, cyklem wykładów pracowników naukowych UG. Specyfika testów uwzględniała też zagadnienia obejmujące wykłady, co stanowiło dodatkową trudność dla uczestników Olimpiady.

Kajetan uzyskał znakomity wynik 5 miejsce na 21 osób, bo tylko połowa z 38 uczniów została zakwalifikowana do 3 etapu Ogólnopolskiej Olimpiady.
Uroczystość wręczenia dyplomów i dalsze eliminacje odbyły się 20 kwietnia. Kajetan uzyskał status Finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Mediewistycznej.

 

 

Gratulacje!
 

 

 

 

 

Info i foto. AJ/ 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.