Wydanie nr 159/2020, Niedziela 7.06.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Lukrecja, Paweł, Anna, Robert, Jarosław, Antoni, Hadriana, Wisław, Ciechomir, Wiesława, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kompletnie pijany uciekał przed policją. Tydzień wcześniej stracił prawo jazdy. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych

Kompletnie pijany uciekał przed policją. Tydzień wcześniej stracił prawo jazdy. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych fot. KWP Gdańsk/Pixabay.com
W miniony weekend malborska drogówka udała się w pościg za uciekającym pojazdem. Kiedy samochód wypadł z drogi kierowca zaczął uciekać pieszo.

Weekendowy raport w w materiale wideo przedstawia rzecznik KPP Malbork mł asp. Sylwia Kowalewska.

 

Zestawienie najważniejszych zdarzeń przesłał również rzecznik PSP Malbork mł bryg. Robert Licznerski:

Strażacy w ostatnich dniach aż 16 razy wyjeżdżali do pożarów traw.

Najważniejszą interwencja dotyczyła jednak zatrucia czadem w budynku przy ul. Sienkiewicza.

Strażacy musieli ewakuować wszystkich mieszkańców bloku przy ul. Sienkiewicza 44. Czasowo wydano zakaz używania palenisk. Sytuacja w jednym z mieszkań była naprawdę niebezpieczna. Strażacy po przybyciu na miejsce podjęli decyzję o ewakuacji siedmiu osób w tym czworga dzieci. Odczyt ilościowy tlenku węgla wynosił 300-350 ppm. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy podtrutym osobom. Strażacy skontrolowali kolejne pomieszczenia, niestety i tam stężenie trującego gazu wymagało podjęcia decyzji o ewakuacji. Łącznie budynek musiało opuścić 12 osób i pies. Ratownicy przewietrzyli wszystkie pomieszczenia i wygasili paleniska w mieszkaniach. Strażacy w obecności policjantów dokonali kolejnych pomiarów, które nie wykazały już obecności czadu.

Na miejsce przyjechali pracownicy ZGKiM, którzy skontrolowali budynek. Niestety do czasu sporządzenia ekspertyzy kominiarskiej mieszkańcy nie mogą korzystać z pieców grzewczych. Do zdarzenia doszło 3 kwietnia przed godziną 19.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.