Wydanie nr 153/2020, Poniedziałek 1.06.2020
imieniny: pokaż (16 imion)Bernard, Nikodem, Alfons, Symeon, Fortunat, Magdalena, Eunika, Konrad, Felin, Felina, Ischyrion, Juwencja, Juwencjusz, Justyn, Teobald, Pamela
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Szóste miejsce malborskiego UKS Bombek SP3 na turnieju w Toruniu.

Szóste miejsce malborskiego UKS Bombek SP3 na turnieju w Toruniu. fot. Sławomir Nawrocki
Lodowisko w Malborku jest już zamknięte, ale sezon hokeistów z malborskiego klubu UKS bombek jeszcze się nie zakończył. Żak młodszy w Toruniu rywalizował z gospodarzem MKS Sokoly. Przypomnijmy ze w pierwszym ligowym meczu Bombersi wysoko przegrali właśnie z Sokołami, którzy prowadzą w tabeli KPOZHL. Tym razem jednak hokeiści z Malborka zagrali wyrównany i zacięty mecz przeciwko liderowi MKS Sokoły Toruń.

To Bombersi strzelili pierwsza bramke. Po dwóch tercjach na tablicy widniał wynik remisowy 2:2. W trzeciej pomimo wielu sytuacji bramkowych dla malborskiego zespołu to torunianie strzelili więcej bramek i mecz zakończył się wynikiem 3:6.

UKS bombek SP3 na zakończenie rozgrywek zajął VI miejsce w tabeli, na osiem sklasyfikowanych zespołów. Do piątego miejsca w tabeli, które zajmuje PTH Poznań zabrakło zaledwie jednego punktu,a przypomnijmy ze tydzień wcześniej Bombersi wygrali wysoko z PTH aż 8:0.

W składzie malborskiego zespołu w Toruniu zagrali: Nadia Ratajczyk, Michał Król, Wojtek Czerniewski, Cyprian Rabazynski, Max Vaneev, Hubert Buggermann, Jan Romanowski, Olga Jaskulska, Maja Brzezińska, Tymek Boutryk, Rafał Jaskulski, Tymek Górnik, Miłosz Rukat, Michał Muczeński i Wocial Jakub.

Michał Muczeński w klasyfikacji strzelców zajął 3 miejsce na 300 zawodników rywalizujących w lidze żaka młodszego.debiut i pierwszy sezon Bombersow w lidze można zaliczyć do udanych.

Malborski zespół współpracuje z klubem UKS Wikingowie Elbląg z którym wspólnie rywalizują s lidze w dwóch kategoriach wiekowych, żak młodszy i żak starszy. Dzieki wymianie i współpracy czwórka zawodników z naszego klubu wzmocniła Wikingów uczestniczących w turnieju hokejowym w Mińsku Mazowieckim. Mateusz Mozołowski, Miłosz Rukat, Bartosz Seńko, Nadia Ratajczyk i Miłosz Rukat wspólnie z klubem z Elbląga wygrali turniej w Mińsku.

Michał Nawrocki i Bartosz Grabara w miniony weekend rozegrali ostatnie dwa mecze ligowe w kategorii młodzika. Obydwa wygrane 14:6 i 7:3, Michał strzelił trzy bramki przy pięciu asystował. Sokoły Toruń klubu którego malborscy hokeiści reprezentują zajęli w lidze pierwsze miejsce bezpośrednio awansując do finałów mistrzostw polski które odbędą się w nowym targu 24-29 kwietnia, Sokoły są jednym z faworytów finałów MP.

Najmłodsi zawodnicy UKS Bombek SP3 w miniony weekend rywalizowali w mocno obsadzonym turnieju mini hokeja na lodzie w Toruniu z udziałem zespołów z Łodzi, Warszawy, poznania, Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska i Torunia.

Malborski zespół zajął szóste miejsce i jako jedyny strzelił aż piec bramek faworytowi i jak się później okazało także zwycięzcy turnieju w Toruniu zespołowi ŁKH Łódź aktualnie najlepszy zespół w tej kategorii wiekowej w Polsce

Bombek SP3 zagrał w składzie : Jan Osmolowski, Jan Jankowski, Mateusz kolitz, Maciej chojniak, Cyprian Rabazynski, alex dochnak, Krzysztof Wensker, Bartek dobrzynski, marcel sarnowski, Natalia Antys, Dominik Antys i Kacper Cybulski.

A już za tydzień, młodzicy z Malborka będą rywalizowali w turnieju w Bytomiu, żak młodszy za dwa tygodnie będzie uczestniczył w dwudniowym międzynarodowym turnieju hokejowym w Poznaniu a najmłodsi adepci rywalizować będą w mini hokeju w Bydgoszczy. Dla młodzików wypozyczonych do MKS Sokoły Toruń to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Polski U16 w Nowym Targu - 24/29 kwiatnia 2018.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz, Geavel sp.z o.o.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto : Sławomir Nawrocki

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hokej


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.