Wydanie nr 190/2020, Środa 8.07.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Adrian, Kilian, Kiliana, Prokop, Eugeniusz, Odeta, Edgar, Chwalimir, Adolf, Adolfa, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz : Ponad 221 tysięcy złotych na rozwój Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Gmina Miłoradz : Ponad 221 tysięcy złotych na rozwój Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. fot. Urząd Gminy Miłoradz
Gmina Miłoradz pozyskała ponad 221 tysięcy złotych na rozwój Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Gmina Miłoradz pozyskała ponad 221 tysięcy złotych na rozwój Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach konkursu dotacyjnego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Wniosek gminy Miłoradz znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej i w 100 % sfinansowany zostanie ze środków zewnętrznych, a co za tym idzie gmina nie poniesie z tego tytułu żadnych kosztów. 

Projekt pt. „Żuławy przyjazne rodzinie – nowa jakość pomocy społecznej” sfinansowany zostanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Osi priorytetowej II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działania 2.5 Skuteczna pomoc społeczna. 

Opierając się na zmianach ustawy o pomocy społecznej projekt jest rozwiązaniem pilotażowym ułatwiającym przygotowanie ośrodków społecznych do wdrażanych zmian. Realizacja projektu ma na celu podniesienie jakości pracy pracowników socjalnych i całego ośrodka poprzez wdrożenie usprawnień organizacyjnych polegających na oddzieleniu pracy administracyjnej od pracy socjalnej i usług socjalnych – informuje Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz - W ramach projektu przewidziano również remont i adaptacje piętra w Urzędzie Gminy w Miłoradzu na potrzeby stworzenia nowych pomieszczeń biurowych wraz z pełnym wyposażeniem, w których obsługiwani będą mieszkańcy – dodaje. 

 

 

 

 

 

 

Info: Urząd Gminy w Miłoradzu 

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.