Wydanie nr 155/2020, Środa 3.06.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Tamara, Konstantyn, Owidiusz, Leszek, Paula, Cecyliusz, Ferdynand, Klotylda, Owidia, Kewin, Klotylda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Szukasz pracy poza miejscem zamieszkania? Skorzystaj z bonu na zasiedlenie - 09.03.2018

Malbork: Szukasz pracy poza miejscem zamieszkania? Skorzystaj z bonu na zasiedlenie - 09.03.2018 fot. pixabay.com
Jesteś osobą bezrobotną w wieku do 30 lat zarejestrowaną w PUP w Malborku? Oferty pracy z rynku lokalnego nie spełniają Twoich oczekiwań i w poszukiwaniu zatrudnienia planujesz zmienić miejsce zamieszkania, jednak brakuje Ci w tym celu finansowego wsparcia?

Jeśli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco, to PUP w Malborku ma dla Ciebie dobrą wiadomość. Istnienie bowiem możliwość uzyskania finansowego wsparcia w ramach tzw. bonu na zasiedlenie.

Bon to nic innego, jak jednorazowe dofinansowanie dla osoby bezrobotnej zarejestrowanej w PUP w Malborku, która nie ukończyła wieku 30 lat, i która w poszukiwaniu zatrudnienia planuje zmienić miejsce zamieszkania. Wysokość dofinansowania może wynieść nawet 8.000 zł.

Bon może być przyznany osobie bezrobotnej w związku z podjęciem przez nią poza miejscem dotychczasowego zamieszkania zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej, jeżeli:

1) z tytułu ich wykonywania będzie osiągała wynagrodzenie lub przychód w wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto miesięcznie oraz będzie podlegała ubezpieczeniom społecznym;
2) odległość od miejsca dotychczasowego zamieszkania do miejscowości, w której bezrobotny zamieszka w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej wynosi co najmniej 80 km lub czas dojazdu do tej miejscowości i powrotu do miejsca dotychczasowego zamieszkania środkami transportu zbiorowego przekracza łącznie co najmniej 3 godziny dziennie;
3) będzie pozostawała w zatrudnieniu, wykonywał inną pracę zarobkową lub będzie prowadził działalność gospodarczą przez okres co najmniej 6 miesięcy.

Bon przyznawany jest na wniosek osoby bezrobotnej. Jeśli jest on rozpatrzony pozytywnie, z osobą bezrobotną podpisywana jest umowa o przyznanie wsparcia.

Więcej informacji można uzyskać w PUP w Malborku, tel. 55 272 33 51 wew. 322.

 

 

 

 

Info : Facebook Powiatowy Urząd Pracy w Malborku

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.