Wydanie nr 190/2020, Środa 8.07.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Adrian, Kilian, Kiliana, Prokop, Eugeniusz, Odeta, Edgar, Chwalimir, Adolf, Adolfa, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Będzie kolejna blokada drogi na Piaskach. Inwestor czeka na ocieplenie – 27.02.2018

Korki, zniszczone chodniki i zapowiedź kolejnej blokady drogi. Firma Elewarr musi naprawić podkład na przejeździe kolejowym, co wiąże się z kolejnymi utrudnieniami dla kierowców.

Blokada głównej drogi zawsze musi wiązać się z dużymi utrudnieniami w ruchu. Przekonali się o tym kierowcy 16 i 19 lutego w Malborku, kiedy to firma Elewarr zamknęła jezdnie na piaskach, by móc wyremontować przejazd kolejowy. Niestety wykonane prace nie dały najlepszego rezultatu, dlatego po prowizorycznej naprawie, będzie potrzebna kolejna, bardziej trwała.

Jak poinformował nas Adam Krupa, kierownik Elewarr w Malborku:

- Konieczne jest dokonanie kolejnej naprawy nawierzchni pod torowiskiem, gdyż płyty nie zdają egzaminu na drodze o tak dużym natężaniu ruchu. Czekamy na ocieplenie by móc rozpocząć prace.

Najpierw inwestycja GDDKiA, później gruntowny remont.

Kierownik malborskiego Elewarru podkreślił, że prace które zostaną wykonane w najbliższych dniach, będą miały charakter czasowy. Aby móc gruntownie wyremontować przejazd firma musi poczekać na inwestycję GDDKiA w Malborku.
Generalna dyrekcja planuje w Malborku duże przedsięwzięcie, mające na celu przebudowę pasów drogowych - od stacji SHELL aż do Królewa. Jak poinformował nas Piotr Michalski z gdańskiego oddziału GDDKiA – roboty drogowe najwcześniej mogą zacząć się w drugiej połowie 2019 r.
Do tego czasu Elewarr dokona doraźnej poprawy stanu nawierzchni na przejeździe kolejowym.

Elewarr zapłaci za zniszczenia po objazdach.

Na czas napraw torowiska konieczne było zamknięcie drogi krajowej i wprowadzenie objazdów m.in. przez ulicę Chopina. Co istotne, konieczne będzie powtórzenie całej operacji.
Tak dużego natężenia ruchu nie wytrzymała w wielu miejscach infrastruktura. Napraw i wymiany wymaga wiele płyt chodnikowych i studzienek.
- Jesteśmy w kontakcie ze spółką Elewarr, która zadeklarowała naprawę zniszczonych chodników. Firma czeka na ocieplenie, by móc rozpocząć prace, informuje Marek Charzewski burmistrz Malborka. O objazdach nikt nas wcześniej nie informował, ale teraz ma się to zmienić.
Przedstawiciel spółki zapewnił, że przed kolejnym zamknięciem drogi informację przekaże również do mediów, aby kierowcy mogli się przygotować do utrudnień w ruchu.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Piaskowicz
Piaskowicz 27.02.2018, 16:02
Ok ale niech to robią w nocy jak jest najmniejszy ruch a nie w godzinach szczytu