Wydanie nr 224/2020, Wtorek 11.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lukrecja, Herman, Włodzimierz, Tyburcja, Zuzanna, Ligia, Aleksander
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

18- latka podtruła się czadem. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych – 26.02.2018

18- latka podtruła się czadem. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych – 26.02.2018 fot. PSP MALBORK/PIXABAY.COM
Zatrucie tlenkiem węgla, zabezpieczenie drogi po kolizji tira i kontrola miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Służby mundurowe podsumowały ostatnie działania.

18- latka podtruła się czadem. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych – 26.02.2018

 

 

Zatrucie tlenkiem węgla, zabezpieczenie drogi po kolizji tira i kontrola miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Służby mundurowe podsumowały ostatnie działania.

 

 

Ciężarówka wjechała do rowu w Dębinie – 24.02.2018

 

Po dojeździe zastępów z JRG Malbork oraz OSP Nowy Staw do miejsca zdarzenia zastano ciągnik siodłowy w przydrożnym rowie, natomiast naczepa stała w poprzek drogi. Kierujący znajdował się poza pojazdem.

Działania dotyczyły odłączenia akumulatora w uszkodzonym pojeździe, udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej kierującemu (otarcie naskórka głowy). Przy użyciu firmowego ciągnika siodłowego znajdującego się na miejscu zdarzenia, ściągnięto naczepę na pobocze drogi w celu udrożnienia jednego pasa jezdni. Właściciel firmy zadysponował na miejsce zdarzenia sprzęt specjalistyczny w celu usunięcia pojazdu. Po wyciągnięciu pojazdu z rowu przywrócono ruch na drodze.

Straty oszacowano na ok. 20.000 zł.

W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Malbork i 1 z OSP Nowy Staw.

 

18- latka podtruta czadem – 25.02.2018

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Malbork okazało się, że kobieta (18-letnia mieszkanka lokalu na III piętrze) jest przytomna i znajduje się pod opieką ZRM.

Działania dotyczyły zmierzenia ilości tlenku węgla w łazience, w której doszło do zatrucia, urządzenie pomiarowe wykazało znaczne stężenie tlenku węgla. Dalsze działania polegały na odcięciu dopływu gazu do przepływowego gazowego podgrzewacza wody, przewietrzeniu pomieszczeń i sprawdzeniu sąsiadujących kondygnacji na obecność CO.

Ratownicy pomogli przetransportować poszkodowaną do karetki oraz pouczyli właścicieli o nieskorzystaniu z piecyka gazowego do czasu jego kontroli przez specjalistów w tym zakresie.

W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Malbork.

Czas trwania akcji: 43 min

 

Strażacy wyjechali również do pożarów sadzy w kominach, pożarów śmietników, kolizji a także udrożnili DK 55 w wysokości Wielbarku z zalegającego węgla, który blokował przejazd.

 

Informacja: Janusz Leszczewski zastępca komendanta PSP w Malborku.

 

INTERWENCJE POLICJI

Pomoc osobie bezdomnej


Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowych miasta i gminy Nowy Staw udało się uratować przed wychłodzeniem 51-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania. W czwartek (22 lutego) po godz. 22-ej na terenie byłej słodowni w Nowym Stawie policjanci w trakcie obchodu rejonu ujawnili osobę bezdomną która ze względu na bardzo niską temperaturę możliwość wychłodzenia organizmu wymagała pomocy medycznej. Z uwagi na bardzo niskie temperatury policjanci w trakcie codziennych służb prowadzą wzmożone kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Funkcjonariusze sprawdzają pustostany, altanki na terenach ogródków działkowych oraz inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby, które nie posiadają tzw. „dachu nad głową”. W czwartek dzielnicowi z Komisariatu
Policji w Nowym Stawie podczas obchodu rejonu na terenie byłej słodowni dotarli do osoby bezdomnej, która była mocno wychłodzona. Policjanci z uwagi na bardzo niską temperaturę i realne zagrożenie dla życia i zdrowia mężczyzny wezwali karetkę pogotowia. 51 – latek bez stałego miejsca zamieszkania został przewieziony do szpitala W ostatnim czasie dochodzi do znacznych spadków temperatury co może stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia tych osób. Dlatego policjanci apelują – nie bądźmy obojętni wobec osób potrzebujących naszej pomocy. Wystarczy jeden telefon pod numer 112 lub 997, aby uratować czyjeś życie.


W sobotę ( 24 lutego 2018 roku) na terenie powiatu malborskiego doszło
do trzech zdarzeń drogowych.


Około godziny 9.20 w Malborku na ul. Aleja Rodła kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania z naczepą podczas zmiany pasa ruchu z lewego na prawy wymusił pierwszeństwo prawidłowo jadącemu pojazdowi osobowemu marki Volkswagen Golf w wyniku
czego doszło do zderzenia. Sprawca został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do drugiego zdarzenia doszło około godziny 11.00 na drodze krajowej k-55 w pobliżu miejscowości Dębina. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci kierujący pojazdem ciężarowym marki Mercedes wraz z naczepą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Trzecie zdarzenie miało
miejsce o godzinie 18.05 w Malborku na skrzyżowaniu ulic Wałowej i Aleja Rodła kierujący pojazdem marki Fiat Ducato podczas zmiany pasa ruchu z lewego na prawy nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki Audi A4. Sprawca został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


W niedzielę (25 lutego 2018) około południa policjanci ruchu
drogowego patrolujący miasto na ulicy Chrobrego w Malborku skontrolowali rowerzystę, którego zachowanie w trakcie jazdy jednośladem wydało im się podejrzane. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 57-letniego mieszkańca powiatu malborskiego okazało się, że ma on 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości przed sądem. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Również w niedzielę policjanci ruchu drogowego
zatrzymali mieszkańca gminy Nowy Staw, który kierował pojazdem osobowym bez uprawnień oraz zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu sztumskiego za przekroczenie prędkości o 63 km/h w obszarze zabudowanym.

Informacja: mł.asp. Sylwia Kowalewska KPP w Malborku

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.