Wydanie nr 194/2020, Niedziela 12.07.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Feliks, Paweł, Leon, Epifania, Jan Gwalbert, Leona, Weronika, Euzebiusz, Andrzej, Henryk, Natan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Przy ul. Spokojnej powstanie nowy blok SM „Renawa” z windą i parkingami – 23.02.2018

Sztum: Przy ul. Spokojnej powstanie nowy blok SM „Renawa” z windą i parkingami – 23.02.2018 fot. W. Mocny
Przy ul. Spokojnej powstanie kolejny blok mieszkaniowy. Tym razem spółdzielnia Renawa ma w planach utworzenie bloku trzypiętrowego na 50 mieszkań z windą. Przy okazji spory teren zostanie zagospodarowany. W planach jest też zorganizowanie miejsca dla punktów usługowych.

Spółdzielnia z Kwidzyna ogłosiła tez nabór wniosków na mieszkania.

 

M2 i M3 z windą

Tempo powstania inwestycji będzie zależało od tego jak szybko uda się zebrać grupę lokatorską, która zagwarantuje opłacalność przedsięwzięcia.

 

- Zorganizowaliśmy już zapisy do spółdzielni, by odpowiednio zaplanować mieszkania planujemy budować 2- i 3-pokojowe w nowym obiekcie – mówi Jerzy Śnieg, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Renawa”. - Zgłosił się też inwestor, który zbuduje zarówno mieszkania, jak i punkty usługowe na parterze budynku (w miejscu dawnej stacji paliw). Będą to podobne bloki do tych, które już znamy. Podobnie będzie z finansowaniem lokali w systemie lokatorskim na 25-lat.

 

Oznacza to, że nabywcy mieszkań będą wpłacali odpowiednią kwotę, zawierającą kredyt, czynsz i część opłat do spółdzielni, nabywając w ten sposób prawo typu lokatorskiego do lokalu.

 

Cena za metr

Zapytaliśmy prezesa „Renawy” jak zmieni się cena za m kw w przypadku nowych mieszkań. Lokatorzy bloków, które do tej pory powstały płacili i nadal płacą 3-3,1 tys. za m kw.

 

- Teraz wyniesie ona ok. 3,5 – 3,6 tys./ m kw. m.in. dlatego, że doszliśmy do wniosku, że tego typu blok powinien być wyposażony w windę - uzupełnia prezes Jerzy Śnieg. - Musimy też myśleć nie tylko o młodych, ale i starszych lokatorach.

 

Wraz z nowa nieruchomością powstanie obowiązek zapewnienia parkingów. Oznacza to, że można spodziewać się ok. 60 miejsc parkingowych, co potwierdziła Spółdzielnia, dodając że planuje także powstanie 20-25 miejsc garażowych.

 

Inwestycję SM „Renawa” realizuje samodzielnie, jednak na wtorek zaplanowano spotkanie z burmistrzem Sztumu. Czy gmina w jakiś sposób będzie partycypować w finansowaniu tej tak potrzebnej inwestycji? Jeśli pojawią się nowe informacje w tej sprawie będziemy o tym informować na bieżąco.

 

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
sztumiak
sztumiak 23.02.2018, 19:43
wstyd dla sztumskich skorumpowanych spółdzielni, że same nie podejmują takiego rozwiązania. były komunista (polityk) z kwidzyna buduje w sztumie- wstyd. a oczywiście burmistrzowi w to graj przed wyborami samorządowymi. zmiana wszystkich urzędników zarówno w starostwie jak i gminie nieunikniona. to miasto umiera, a dla otuchy buduje się deptak niezgodnie z projektem oraz parking o milionowej wartości w drodze do malborka, który zupełnie nikomu nie służy, w tej niby pseudo strefie ekonomicznej. mieszkańcy otwórzmy oczy!!!
Donek
Donek 23.02.2018, 13:29
Trochę Śniegu popadało i od razu mamy nowy blok ;-D