Wydanie nr 186/2020, Sobota 4.07.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

To nie był mobbing tylko zła atmosfera. Komendant policji w Malborku może spać spokojnie – 22.02.2018

Dokładnie miesiąc temu policjanci z Malborka opowiedzieli nam o sytuacji, która ma panować w KPP w Malborku. Zdaniem funkcjonariuszy kadra kierownicza miała dopuszczać się wielu nadużyć , które wprost nazwano mobbingiem. Po naszym materiale kontrole w jednostce wszczęła komenda wojewódzka. Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalny komunikat w tej sprawie. Z ustaleń z pewnością może być zadowolone kierownictwo komendy.

Głośno o możliwym mobbingu zaczęło się mówić w Malborku w drugiej połowie stycznia. Wtedy kilkunastu funkcjonariuszy prewencji w ramach protestu udało się na zwolnienia lekarskie. Policjanci zarzucili kierownictwu komendy nadmierne przywiązanie do statystyk skupionych na legitymowaniu nieletnich, sprawdzaniu telefonów oraz rowerów. Policjanci za brak wymaganych wyników w tym zakresie mieli być karani naganami i postępowaniami dyscyplinarnymi. Po naszych doniesieniach o sprawie zaczęły informować media w całej Polsce, a kontrolę antymobbingową wszczęła komenda wojewódzka. Po miesiącu od pierwszego artykułu, sprawa wydaję się być przesądzona na korzyść kierownictwa Komedy.

 

Psychologowie stwierdzili jedynie złą atmosferę. Wszczęto trzy miesięczny okres naprawczy.

Z komunikatu KWP można wywnioskować, że w komendzie w Malborku zabrakło jedynie dobrej komunikacji. Policjanci mają teraz pracować nad poprawą dialogu, co ma rozwiązać ich problemy. Przypomnijmy, że o podobnych zachowaniach kierownictwa opowiedzieli nam również byli funkcjonariusze ze Sztumu, gdzie wówczas pracował Michał Zapolski. Mimo, iż w przeszłości nawet sądy krytycznie oceniały decyzję komendanta, to zwierzchnicy nigdy nie stracili do niego zaufania.

 

Oficjalny komunikat KWP w Gdańsku.

Po doniesieniach medialnych dot. nieprawidłowości w malborskiej jednostce Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku skierował na miejsce zespół psychologów oraz specjalistów z wydziału kontroli, którzy zajęli się diagnozowaniem sytuacji w komendzie. Z policjantami na rozmowie spotkał się też insp. Krzysztof Kozelan – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

W rezultacie wszystkie kwestie podnoszone przez funkcjonariuszy zostały sprawdzone. Zarzuty merytoryczne poruszane przez policjantów wobec kadry kierowniczej w dominującej większości nie potwierdziły się. Badanie atmosfery pracy, które przeprowadzono w całej jednostce wykazało, że w części wydziałów atmosfera pracy jest dobra bądź bardzo dobra, jednak są również komórki, gdzie sytuacja w tym zakresie jest zła. W związku z tym Komendant Wojewódzki wyznaczył 3-miesięczny okres naprawczy. To czas, gdzie policjanci będą pracować nad kwestią dialogu, by rozmawiać o wszystkich sprawach i wątpliwościach na bieżąco. By wspomóc ten proces, w jednostce nadal pracuje psycholog rozmawiając z policjantami.

Powyższe ustalenia, na kolejnym spotkaniu, przedstawił malborskim policjantom I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

nadkom. Joanna Kowalik-Kosińska

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jasnowidz
Jasnowidz 22.02.2018, 20:20
………………….to zły człowiek. Widzę bardzo tragiczną przyszłość przed tym człowiekiem. To są chwilowe szczęśliwe lata które szybko miną. Odejdzie w zapomnieniu.
policjant
policjant 22.02.2018, 20:05
Ręka rękę myje. Tam policjant niskiego szczebla jest bez znaczenia, można robić z nimi co się chce a w razie czego i tak znajomości wezmą górę. Tak było już od dłuższego czasu i jak widać nic się nie zmieni. Szkoda tylko młodych którym się jeszcze chce służyć w tej formacji.
max
max 22.02.2018, 19:34
Policja to instytucja.gdzie najbardziej panuje bezprawie ! nie ma mobbingu bo Policja nie podlega pod kodeks pracy, postępowania dyscyplinarne w najlepszym wypadku ocenia Sąd Administracyjny pod kątem przecinków i ogólnie procedury a nie treściowo a policjant nie może szukać sprawiedliwości w tym przypadku w Sądzie powszechnym, więc Policja to beprawie działające na niekorzyść policjantów tych z tz,produkcji bo wypasionych nierobów ze stołkami nikt nie rusz i tak wygląda rzeczywistość !!! Kiedy zmienią komunistyczną ustawę o Policji ? bo taka jest bo wiadomo kto rządził w 90 roku! więc nie dziwi mnie że brak chętnych to takiej instytucji.jak Policja,gdzie komendant robi co chce. łamie prawo i awansuje !!!
dog
dog 22.02.2018, 22:00 (odpowiedź do max)
A kto ci kazał iść do policji? Przymusu nie było. Ustawa była jawna i można było sobie przeczytać ją przed wstąpieniem. I masz racje że powinni zmienić ustawę, Powinni wprowadzić prace 3 zmianową jak w fabryce do 65 roku życia.
Najgorzej jak ludzie którzy się seriali pseudodokumentalnych naoglądali i postanowili zostać policjantami. Szkoda słów.
23 lata życia młódy
23 lata życia młódy 25.02.2018, 22:01 (odpowiedź do dog)
I tu masz rację. Pomylił się kolega i dlatego rzucił raport o odejściu z tej firmy po 3.5 roku w KPP Malbork. Chciał pracować dalej ale nie dogadał się z komendantem teraźniejszym i podziękawał. Teraz po roku w cywilu nie żałuje i zarabia troszkę więcej o - 3.5 tyś na gospodarce u innego szefa. NORMALNEGO
mjuh
mjuh 23.02.2018, 16:24 (odpowiedź do dog)
widzisz gdzieś w ustawie pracę pod mierniki?
Kepas
Kepas 22.02.2018, 20:26 (odpowiedź do max)
Dlatego właśnie to "psychologowie" z nie sąd pracy stwierdzili, że mobingu nie było :)
ewa
ewa 22.02.2018, 16:10
do roboty......
a moze pan komendat sprawdzi te lewe zwolnienia
on
on 22.02.2018, 20:23 (odpowiedź do ewa)
Rozumiem że siedzisz komendantowi na kolanach hehe
ttt
ttt 22.02.2018, 19:52 (odpowiedź do ewa)
Tylko nie plakac jak sie za robote wezma i dostanie pani mandat za bzdure albo bedzie legitymowana na sztuke
Lolek
Lolek 23.02.2018, 07:18 (odpowiedź do ttt)
Oho młody oświadcza, że jak już będzie musiał wrócić do pracy z lewego zwolnienia to zacznie mścić się na zwykłych obywatelach. Co perfidia i głupota.
cvb
cvb 23.02.2018, 16:25 (odpowiedź do Lolek)
Jakie mścić? No przecież spełni pobożne życzenia, tych co piszą, że nie chciało im się robić.