Wydanie nr 110/2024, Piątek 19.04.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy

Outsider I ligi zdeklasowany. Polski Cukier Pomezania Malbork - KPR Gwardia Koszalin 37:20 (17:8).

Outsider I ligi zdeklasowany. Polski Cukier Pomezania Malbork - KPR Gwardia… fot. Michał Kruczkowski
Wtorkowa porażka z młodymi zawodnikami SMS-u Gdańsk z pewnością musiała zaboleć malborskich szczypiornistów. Szansa na rehabilitację przyszła bardzo szybko, albowiem w ostatnią sobotę 17 lutego Polski Cukier podejmował na własnym parkiecie najsłabszy pierwszoligowy zespół, Gwardię Koszalin. Już od początku spotkania było widać dlaczego goście zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Przyjezdni popełniali mnóstwo błędów, dzięki czemu gospodarze spokojnie mogli powiększać swoją przewagę. Do przerwy mieliśmy wynik 17:8 i już raczej wszyscy kibice na trybunach wiedzieli, że tego wieczoru nie zobaczą wielkich sportowych emocji.

Już od początku spotkania było widać dlaczego goście zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Przyjezdni popełniali mnóstwo błędów, dzięki czemu gospodarze spokojnie mogli powiększać swoją przewagę. Do przerwy mieliśmy wynik 17:8 i już raczej wszyscy kibice na trybunach wiedzieli, że tego wieczoru nie zobaczą wielkich sportowych emocji.W drugiej połowie zawodnicy z Malborka jeszcze bardziej potwierdzili swoją dominację. Raz po raz punktowali graczy z Koszalina. Mecz był na tyle jednostronny, że trener Stankiewicz na ostatnie kilkanaście minut postanowił dać nawet szansę graczom, którzy zazwyczaj zasiadają na ławce rezerwowych. Każda minuta spędzona na parkiecie jest dla szczypiornistów z ławki świetną okazją do zaprezentowania się kibicom, ale przede wszystkim do zaimponowania trenerowi. Bardzo pechowo spotkanie to zakończyło się dla Kamila Ludwiczaka, który prawdopodobnie zerwał ścięgno Achillesa, przez co możemy go już nie zobaczyć w akcji do końca sezonu. Ostatecznie sobotni mecz zakończył się wynikiem 37:20. Pomezania zgarnęła 3 punkty i już może powoli przygotowywać się do wyjazdu do Zielonej Góry, gdzie na początku marca zmierzy się z miejscowym AZS-em.